Μεταγραφικό "μπαμ" από Κυψέλη που απέκτησε τον Αλ. Τρούκη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Μια μεγάλη μεταγραφική κίνηση ολοκλήρωσε η ομάδα της Κυψέλης που εξασφάλισε για την θέση "1" έναν έμπειρο τερματοφύλακα με εμπειρίες από τη Γ' αλλά και την Δ' Εθνική.
Ο λόγος για τον 30χρονο Καρδιτσιώτη Αλέξανδρο Τρούκη που μετά από δύο σεζόν εκτός του νομού (σε Γιάννουλη και Αμπελωνιακό) επιστρέφει στα πάτρια εδάφη. Ο Τρούκης ξεκίνησε την καριέρα του από τον Αετό Αγ. Θεοδώρων, ενώ μετά ακολούθησε η μεταγραφή του στον Ολυμπιακό Ανθήλης και στον Α.Ο. Καρδίτσα όπου έμεινε για οκτώ ολόκληρες σεζόν πριν πάρει το δρόμο της "ξενιτιάς" όπως προαναφέραμε.
Ο ίδιος σε δήλωσή του στο KarditsaLive.Net τόνισε για την μεταγραφή του:
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον πρόεδρο του Α.Ο.Κυψέλης κ. Ηρακλή Γκερμπεσιώτη για το ήθος και τον σεβασμό με τον οποίο χειρίστηκε το θέμα όλο αυτό τον καιρό. Από την πρώτη στιγμή μου έδειξε πόσο πολύ με θέλει στην ομάδα. Φυσικά έπαιξε μεγάλο ρόλο και ο προπονητής της ομάδας Γιάννης Παφλιάς τον οποίο εκτιμώ πολύ. Θέλουμε να κάνουμε κάτι καλό για τη χρονιά που μας έρχεται. Χαίρομαι που θα είμαι και εγώ μέλος αυτής της ιδέας. Τα υπόλοιπα στο γήπεδο.