Νίκες για Αγναντερό και Κρανιά στα play out της Α1' Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
14 γκολ σημειώθηκαν στις δύο αναμετρήσεις για τα play out της Α1 ΕΠΣΚ που πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου.
Κερδισμένη της ημέρας η ομάδα του Αγναντερού που πέρασε με 3-4 από την Αγία Τριάδα. Τζιουβάρας, Λασπάς και Μίχος έκαναν το 0-3 στο ημίχρονο. Ο Θεοδοσίου μείωσε σε 1-3 στις αρχές του β' μέρους όμως ο Τσιαφίτσας Απ. απάντησε κάνοντας το 1-4. Δύο γκολ του Παρασκευά προς το τέλος του αγώνα διαμόρφωσαν το τελικό 3-4.
Αντίστοιχη εξέλιξη είχε και ο αγώνας στην Κρανιά αλλά για τους γηπεδούχους εδώ (5-2). Δύο γκολ του Τ. Κανιούρα και ένα του Καραμπέκου Ρ. έφεραν το 3-0 για την Κρανιά με τον Πούλιο να μειώνει σε 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ο Καραμπέκος Π. σκόραρε δύο φορές για την Κρανιά στο β' ημίχρονο ενώ ο Καραγιάννης μείωσε προσωρινά σε 4-2 για την Δόξα.
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής:
Δόξα Αγίας Τριάδας - Κρανιά
Αγναντερό - Δόξα Αμπέλου