Νίκες για Προάστιο και Μακρυχώρι (+Φώτο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Με δύο δυνατούς αγώνες το απόγευμα της Κυριακής ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική στην Α' ερασιτεχνική.
Στην αναμέτρηση που έγινε στο Προάστιο η ομάδα των Σελλάνων κατάφερε να νικήσει τους κυανόλευκους με τα γκολ να έρχονται στο τέλος του αγώνα. Οι κυανόλευκοι αγωνίστηκαν για μισή ώρα και πλέον με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Καραγιώργου με 2η κίτρινη ενώ διατύπωσαν και διαιτητικά παράπονα τόσο για την συγκεκριμένη φάση όσο και για την φάση του πρώτου ημιχρόνου όπου ακυρώθηκε γκολ του ΑΟΚ ζητώντας τον καταλογισμό πέναλτι λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα.
Οι κυανόλευκοι είχαν δοκάρι με τον Παπαευαγγέλου στις αρχές του β' ημιχρόνου ωστόσο στο 85' δέχθηκαν το γκολ από μακρινό σουτ του Κουμουρία που κόντραρε σε αμυνόμενους ενώ στις καθυστερήσεις και στην προσπάθεια να φθάσουν στην ισοφάριση δέχθηκαν το 2-0 από τον Μεσιακάρη.
Στην αναμέτρηση που έγινε στη Μυρίνη ο Απόλλων πέρασε με νίκη 1-3. Στο 19' ο Τράντος άνοιξε το σκορ για τον Απόλλων με τον Σέμο να ισοφαρίζει στο 43'. Ένα αυτογκολ στο 68' έδωσε προβάδισμα και πάλι στον Απόλλων και το γκολ του Γκούρλα Β. στο 83' "κλείδωσε" τη νίκη για το Μακρυχώρι. Στα τελευταία 15' οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν σταδιακά με 9 παίκτες λόγω αποβολών στους Κοράκη και Κουρκούνα. Παράπονα για την διαιτησία του αγώνα εκφράστηκαν στο KarditsaLive.Net από την γηπεδούχο.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής:
Α.Ο. Σελλάνων - Α.Ο. Καρδίτσα 2-0
Α.Ο. Μυρίνης - Απόλλων Μακρυχωρίου 1-3
Δείτε φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση των Σελλάνων με τον ΑΟΚ