Πέρασε στην κορυφή η Νεφέλη στον 2ο όμιλο των play off Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου των play off πέρασε η Νεφέλη Καλλιθήρου μετά την ολοκλήρωση της 2ης αγωνιστικής το απόγευμα της Πέμπτης 3 Απριλίου.
Η ομάδα του Καλλιθήρου επικράτησε με 2-0 του Ρούσσου με τα δύο γκολ να επιτυγχάνονται στην επανάληψη. Η αρχή έγινε από τον Αβραμόπουλο στο 54' και ο Αναγνώστου στο 90' "κλείδωσε" τη νίκη για την Νεφέλη.
Στο άλλο ματς της ημέρας ο Άρης Καρδίτσας πήρε τους πρώτους του βαθμούς σε ένα όμορφο αγώνα με πέντε γκολ (3-2) με αντίπαλο το Γεωργικό. Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα δεν κατάφεραν πάρουν τη νίκη βάζοντας σε κίνδυνο την άνοδο.
Ο Άρης Καρδίτσας ξεκίνησε άσχημα τον αγώνα καθώς στο ημίωρο απώλεσε πέναλτι (αποκρούσθηκε) με τον Χαντζή Μ. Σαν να μην έφθανε αυτό στο 36' ο Γεωργίου έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Η επανάληψη βρήκε τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά στο ματς γυρίζοντάς το στο 52' με τον Τυχόλα και στο 58' με αυτογκόλ. Ακολούθησαν δύο κόκκινες (μία για κάθε ομάδα) και η ισοφάριση από τον Βλάχο στο 73'. Ο Άρης είδε νέα κόκκινη και αναγκάστηκε να παίξει με εννιά για την συνέχεια αλλά παρόλα αυτά κατάφερε σε μια αντεπίθεση στο 83' να πάρει τη νίκη με σκόρερ τον Καζάνα.
Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
Νεφέλη Καλλιθήρου - Άρης Καρδίτσας
Ατρ. Γεωργικού - Ρούσσο
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος κάντε κλικ εδώ.