Προετοιμασίες για το 3ο Διασχολικό πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Την Πέμπτη 3 Απριλίου 2014, πραγματοποιήθηκε συνάντηση στα Γραφεία της ΕΠΣ Καρδίτσας της Οργανωτικής Επιτροπής του Τουρνουά Ποδοσφαίρου 5Χ5 (Βασίλειος Μέλλος - Σχολικός Σύμβουλος Φυσικής Αγωγής,
Παλαπέλα Γεωργία – Δ/ντρια Σχολείου & Ιωάννη Ποντίκα – Γυμναστή) με τον Πρόεδρο της ΕΠΣ Καρδίτσας κ. Μανώλη Παλάσκα και τον κ. Θωμά Σκούρα, Πρόεδρο της Επιτροπής Διαιτησίας.
Αντικείμενο της σύσκεψης ήταν οι όροι, οι κανόνες και η υλικοτεχνική προετοιμασία για την καλύτερη επιτυχία της διοργάνωσης, που θα πραγματοποιηθεί και φέτος από 19 – 30 Μαΐου στο γήπεδο 5Χ5 του Δημοτικού Σχολείου Καρδιτσομαγούλας. Η ΕΠΣ Καρδίτσας και η Επιτροπή Διαιτησίας θα συνδράμουν τόσο στον αγωνιστικό τομέα όσο και στη προώθηση του κεντρικού μηνύματος του τουρνουά που για τη φετινή διοργάνωση θα είναι «ΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ … ΜΑΖΙ – ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ» μια επίκαιρη δράση που εναρμονίζεται και με τη φετινή καμπάνια της UEFA.
Το 3ο Διασχολικό πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου που αποτελεί μια σημαντική αθλητική γιορτή, ειδικά φέτος έχει ενταχθεί και στο ΔΙΚΤΥΟ ΜΕΝΩΝ - Πρόγραμμα για τη Σχολική Καινοτομία - και θα περιλαμβάνει πέρα από τις αθλητικές δραστηριότητες, παράλληλες δράσεις σχετικές με την ενίσχυση του κεντρικού συνθήματος του Τουρνουά.
Η ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ