Στο Προάστιο η πρώτη κούπα της σεζόν! (+ φώτο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Στο Προάστιο κατέληξε το κύπελλο Σούπερ Καπ ή "Ευ αγωνίζεσθαι", όπως καθιερώθηκε να λέγεται από την Ένωση τελευταία, που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο με λίγους ωστόσο φιλάθλους να παρακολουθούν την αναμέτρηση.
Το πρώτο ημίχρονο προσέφερε τέσσερα γκολ και αρκετά καλό θέαμα με την ομάδα των νταμπλούχων Σελλάνων να κερδίζει με 3-1. Στην επανάληψη, που είχαμε και βροχόπτωση για λίγα λεπτά, η Μυρίνη προσπάθησε να μπει ξανά στον αγώνα και τα κατάφερε προσωρινά στο 76' όμως η ελπίδα κράτησε μόνο για τρία λεπτά καθώς στο 79' αποκαταστάθηκε η διαφορά των δύο τερμάτων υπέρ της ομάδας των Σελλάνων, σκορ (4-2) που έμεινε ως την λήξη της αναμέτρησης.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Το φιλμ του αγώνα:
Στο 3' γυριστό του Μπούσδρα έδιωξε ο Τσιαντούλας σε κόρνερ
Στο 9' Γύρισμα του Μεσιακάρη από αριστερά στο ύψος του πέναλτι και απευθείας σουτ του Αδάμου 1-0
Στο 11' Αλλεπάλληλα σουτ μπροστά από την εστία των Σελλάνων, νέο σουτ του Σέμου, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίκτυα του Καμηνιώτη για το 1-1.
Στο 18' ο Μανασής έβγαλε τετ α τετ τον Αναγνωστόπουλο, ο Τσιαντούλας απέκρουσε όμως η κοντινή κεφαλιά από το "ριμπάουντ" του Τσιαλή έφερε και πάλι το προβάδισμα στα Σέλλανα (2-1)
Στο 20' Στο τετ α τετ Αναγνωστόπουλος με Τσιαντούλα δυνατό σουτ του πρώτου που απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Μυρίνης
Στο 30΄ σέντρα του Αδάμου από δεξιά, κεφαλιά του Αναγνωστόπουλου και 3-1
39' Προσπάθεια για σουτ του Σιατήρα που απέκρουσε ο Καμηνιώτης
40' Ατομική προσπάθεια του Αδάμου και νέο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή που απέκρουσε ο Τσιαντούλας
76' 3-2 Ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα και ο Κοράκης Π. από κοντά μειώνει σε 3-2
79' 4-2 Κεφαλιά του Τζιλού έπειτα από σέντρα διαμορφώνει το τελικό 4-2
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Συνθέσεις ομάδων:
Σέλλανα: Καμηνιώτης, Μπαλτάς, Μπούσδρας, Κλιάφας, Τζιλός, Κούμπριτσα, Αδάμος (57' Νταλούμης), Μεσιακάρης, Αναγνωστόπουλος, Μανασής (87' Κουκορίκος), Τσιαλής (75' Μιχάλης).
Μυρίνη: Τσιαντούλας, Κοράκης Κ., Κουρκούνας, Τσαγκάρης, Σιατήρας, Γώγουλος, Ζαμάνης Κ. (68' Χασιώτης), Ζαχαρής, Γκατσής, Σέμος, Κοράκης Π. (89' Τζιώλας)
* Την αναμέτρηση παρακολούθησαν οι δύο πρόσφατα εκλεγμένοι Δήμαρχοι Καρδίτσας Φ. Αλεξάκος και Παλαμά Γ. Σακελλαρίου.
* Στα αξιοσημείωτα ότι οι δύο ομάδες θα ξανασυναντηθούν εκ νέου την ερχόμενη Τρίτη για την β' φάση του κυπέλλου με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο Προάστιο.