Άτρωτες συνέχισαν Ζάκυνθος και Ηρακλής - Ισοπαλία στις Σέρρες Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Το απόλυτο νικών τους στο Βόρειο της Football League συνέχισαν το απόγευμα του Σαββάτου Ηρακλής και Ζάκυνθος ενώ χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στις Σέρρες.
Η ομάδα της Ζακύνθου αποτελεί σίγουρα την θετική έκπληξη της χρονιάς καθώς μετά από δύο ονειρεμένα διπλά συνέχισε και πάλι νικηφόρα με νίκη 1-0 και τέρμα του Ευθυμιάδη στο 10'. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Επτανήσιοι δεν έχουν ακόμα δεχθεί τέρμα στα 270' που έχουν αγωνιστεί.
Τον ίδιο τίτλο έχει και η ομάδα του Ηρακλή που πέρασε από τον Τύρναβο με σκορ 0-2. Ο Λούκινας ήταν ο σκόρερ των δύο τερμάτων με το πρώτο να επιτυγχάνεται στο 31' και το δεύτερο στο 74'.
Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας ο Αιγινιακός στο 64' έφτασε στο γκολ με τον Μαρίνου η απάντηση ήρθε όμως από τον Φωκικό άμεσα, αφού στο 67' ο Γκάτσεσα βρήκε την ευκαιρία να διαμορφώσει το τελικό 1-1.
* Χωρίς φιλικό τελικά κύλησε το Σαββατοκύριακο για την Αναγέννηση που επέλεξε να πάει σε λύση με εσωτερικό διπλό με την ομάδα Νέων (6-0).
Τα αποτελέσματα των αγώνων της 3ης αγωνιστικής:
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων 1926 3-2 (Παρασκευή)
Εθνικός Σερρών – Φωκικός 1-1
Ζάκυνθος – Αιγινιακός 1-0
Τύρναβος – Ηρακλής 0-2
Το πρόγραμμα που υπολείπεται:
Πιερικός – Αγροτικός Αστέρας Κυριακή 26/10 στις 15.00 (Φωτιάδης, Σάββας από ΕΠΣ Σερρών και Βάντσης από ΕΠΣ Δράμας)
Λαμία – ΑΕΛ Δευτέρα 27/10 στις 18.00 (Αγγελάκης, Νατσιόπουλος, Η. Παπαδόπουλος από ΕΠΣ Μακεδονίας)