Έσπασε το ...ρόδι στα φιλικά η Αναγέννηση - Νίκη 1-0 επί της Μητρόπολης
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Πρώτο γκολ και πρώτη νίκη μετά από τέσσερα φιλικά για την Αναγέννηση που το απόγευμα της Τρίτης επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση της Δόξας Μητρόπολης (ομάδας της Α' ΕΠΣ Καρδίτσας) με σκορ 0-1.
Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της Μητρόπολης με το μοναδικό γκολ του αγώνα να έρχεται από τον Κολτσίδα για την ομάδα του Γ. Βαζάκα. Ο τεχνικός της Αναγέννησης δοκίμασε πρόσωπα και σχήματα απέναντι σε μια ομάδα που θα διεκδικήσει για άλλη μια σεζόν με μεγάλες πιθανότητες το πρωτάθλημα και την άνοδο στη Γ΄ Εθνική.
Να σημειώσουμε ότι την προσεχή Πεμπτη (7/9) στις 20:00 στο Δημοτικό Στάδιο των Τρικάλων θα δοθεί ένα σαφώς πιο δυνατό τεστ κόντρα στον Α.Ο.Τ.