Αναγέννηση: Με ΑΕΛ το Σάββατο σαν να ήταν επίσημο... Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Μπορεί πρωτάθλημα στη Football League να μην υπάρχει για την ώρα, ωστόσο στο κιτρινόμαυρο στρατόπεδο υπάρχει προσήλωση για τον επόμενο αγώνα της ομάδας, αν και φιλικός, με αντίπαλο την ΑΕΛ.
Η αναμέτρηση έχει οριστικοποιηθεί για το προσεχές Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου στις 19:00 το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας.
Ο Σ. Θεοδοσιάδης είδε τους παίκτες του να βελιώνονται βαθμιαία στους τελευταίους αγώνες, τόσο ως μονάδες όσο και ως ομάδα και δεν θέλει σε καμία περίπτωση να υπάρξει επανάπαυση. Έτσι η αναμέτρηση του Σαββάτου αντιμετωπίζεται με την δέουσα προετοιμασία ενώ δεν παύει βέβαια να είναι ένα Θεσσαλικό ντέρμπι. Ένας λόγος μάλιστα παραπάνω είναι πως στην Καρδίτσα σχεδιάζουν να βρεθούν οι φίλοι των βυσσινί με τις δύο διοικήσεις ωστόσο να είναι σε επαγρύπνηση ώστε να μην υπάρξουν περιστατικά όπως αυτά που έγιναν σε αντίστοιχο αγώνα προετοιμασίας των δύο ομάδων πέρυσι στο Αλκαζάρ.
Αγωνιστικά προβλήματα υπάρχουν για τους κιτρινόμαυρους που είδαν τον Παναγιωτόπουλο να μένει εκτός με θλάση από το φιλικό με Πιερικό, με την περίοδο αποθεραπείας να αγγίζει τον ένα μήνα. Να ξεπερνά το πρόβλημα τραυματισμού φαίνεται ο Οικονόμου ωστόσο θα εκτιμηθεί η κατάστασή του πριν τον αγώνα με την ΑΕΛ ώστε να μην υπάρξει κάποια υποτροπή.
Τέλος σε ότι αφορά το πρωτάθλημα, δεν φαίνεται να κινείται απολύτως τίποτα με κάποιες εκ των ομάδων να αρχίζουν ήδη την γκρίνια για το μάταιο των προσπαθειών ανεύρεσης οικονομικών πόρων από την διοίκηση της Ένωσης.