Αναγέννηση: Νίκη επί του Αιγινιακού για να τελειώνει με την υπόθεση παραμονή
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με το ηθικό στα ύψη μετά την τεράστια νίκη στη Ζάκυνθο η Αναγέννηση συνεχίζει το απόγευμα της Κυριακής την προσπάθεια ...επιβίωσης και την φετινή χρονιά στη football league.
Επόμενος αντίπαλος ο Αιγινιακός, που φέτος έχει το απόλυτο νικών απέναντι στην Αναγέννηση ενώ σε ότι αφορά τα play out βρίσκεται ένα βαθμό πιο κάτω από τους κιτρινόμαυρους στην 3η θέση της ειδικής βαθμολογίας.
Οι παίκτες του Σ. Θεοδοσιάδη θα προσπαθήσουν να φύγουν με τη νίκη από το Αιγίνιο εκμεταλλευόμενοι το άγχος για τη νίκη των γηπεδούχων αποκτώντας έτσι μεγάλο πλεονέκτημα για την παραμονή στην κατηγορία.
Στα αγωνιστικά τώρα για την ομάδα της Πιερίας θα απουσιάσουν Λιόλιος και Πόποβιτς ενώ για την Αναγέννηση οι Πέεφ και Φωτιάς που είναι τιμωρημένοι.
* Πολλοί φίλοι της Αναγέννησης αναμένεται να βρεθούν για άλλη μια φορά κοντά στην ομάδα σε εκτός έδρας αγώνα, βοηθώντας έτσι με τον τρόπο τους να φθάσει στο επιθυμητό αποτέλεσμα.
Αναλυτικά οι αγώνες και οι διαιτητές της 5ης αγωνιστικής:
Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας (Σέζος από ΕΠΣ Κιλκίς - Τσιαμπάζης από ΕΠΣ Κοζάνης - Νικολαΐδης από ΕΠΣ Μακεδονίας)
Τύρναβος - Αγροτικός Αστέρας (Καρυοφύλλης - Ζησιμόπουλος - Σινιοράκης από ΕΠΣ Πειραιά)
Ζάκυνθος - Πιερικός 3-0 α.α.