Ανακοίνωσε Απόστολο Χαραλαμπίδη ο Τύρναβος
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την συνεργασία της με τον Απόστολο Χαραλαμπίδη ξεκίνησε η ομάδα του Τυρνάβου μετά την ολοκλήρωση της συνεργασίας με τον Αγγελο Διγκόζη (ο οποίος και βρήκε άμεσα στέγη στην ομάδα των Τρικάλων στο 2ο όμιλο της Γ΄Εθνικής).
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Τύρναβος:
Η Π.Α.Ε. ΤΥΡΝΑΒΟΣ 2005 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή Απόστολο Χαραλαμπίδη, για τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Football League 2014-2015.
Ο νέος προπονητής της ομάδας μας, θα αντικαταστήσει τον Άγελο Διγκόζη και θα προσπαθήσει να επαναφέρει την ομάδα στα θετικά αποτελέσματα. Ο κ. Χαραλαμπίδης στην πολυετή καριέρα του ως προπονητής έχει εργαστεί στη Νίκη Βόλου, Καβάλα, Νέα Σαλαμίνα, Βέροια, Καλλιθέα και σε άλλες ομάδες. Το προπονητικό επιτελείο αποτελείται επίσης από τον προπονητή τερματοφυλάκων Θεόδωρο Κυριακούλη.