Απάντηση ερασιτεχνικής ΑΕΛ και των "Monsters" για την αναστολή λειτουργίας της ΑΕΛ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Άμεση ήταν η απάντηση της ερασιτεχνικής Α.Ε.Λ. στη απόφαση του μεγαλομετόχου να αναστείλει τη λειτουργία της ομάδας ενώ και ο σύνδεσμος φιλάθλων "Monsters" τον καλεί να αφήσει τις εκβιαστικές καταστάσεις και να προχωρήσει στην διάδοχη κατάσταση.
Η ανακοίνωση της ερασιτεχνικής ΑΕΛ:
"Μετά τα όσα πρωτοφανή και πρωτόγνωρα συνέβησαν και συνεχίζουν να συμβαίνουν στην νεοσύστατη - μετά κόπων και βασάνων - ΠΑΕ ΑΕΛ, το ΔΣ της ΑΕΛ καλεί την ΠΑΕ ΑΕΛ να ανακαλέσει ΑΜΕΣΑ την προσβλητική και υποτιμητική ανακοίνωσή της περί διακοπής των λειτουργιών του ποδοσφαιρικού τμήματος.Για να επέλθει, επιτέλους, η πολυπόθητη ηρεμία στις τάξεις της Ομάδας ώστε να μπορέσει να διεκδικήσει τους φετινούς της στόχους, καλούμε την μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ εταιρία L.A.Farm να τηρήσει τις συμβατικές της υποχρεώσεις σχηματίζοντας Διοίκηση, δηλαδή να στελεχώσει ΑΜΕΣΑ την ΠΑΕ με ικανά και επαρκή πρόσωπα σε όλες τις θέσεις με διακριτούς ρόλους και συγκεκριμένες αρμοδιότητες, να απέχει εφεξής από κάθε ενέργεια που προσβάλλει, ευτελίζει και διασύρει το όνομα και την ιστορία της ΑΕΛ, και εντέλει να υλοποιήσει όλα αυτά για τα οποία δεσμεύθηκε εγγράφως παίρνοντας την εντολή της Γενικής Συνέλευσης του Σωματείου.
Με δεδομένο ότι δεν υπάρχει πλέον ούτε λεπτό για χάσιμο, η υλοποίηση όλων των παραπάνω κρίνεται επιτακτική για το παρόν και το μέλλον της Ομάδας μας. Σε αντίθετη περίπτωση είμαστε υποχρεωμένοι να ενεργήσουμε δυνάμει του θεσμικού μας ρόλου επιφυλασσόμενοι παντός νομίμου δικαιώματός μας. Ενημερώνουμε τη μεγαλομέτοχο εταιρία ότι τα σενάρια περί παραχώρησης ή πώλησης μετοχών δεν γίνονται δεκτά ως επικοινωνιακά τεχνάσματα, αλλά μόνο ως αιτία σύγκλησης Γενικής Συνέλευσης μετόχων της ΠΑΕ"
Η ανακοίνωση του συνδέσμου φιλάθλων "Monsters"
Ποιος είναι ο καίσαρας που τολμάει να αναστείλει τη λειτουργία της Ομάδας;
Ποιο είναι το ανθρωπάκι αυτό που τολμάει να παίξει με την ιστορία της ΑΕΛ;
Ποιος τολμάει και φέρεται στην ΑΕΛ σαν σε προσωπικό του παιχνιδάκι;
Αυτός ο ίδιος που δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ θεσμικό ρόλο στην Ομάδα μας...
Υπάρχουν άραγε ακόμη οπαδοί της ΑΕΛ που τον θεωρούν κατάλληλο να διοικεί την ΑΕΛΑΡΑ;
Υπάρχει κανένας που δεν τον θεωρεί πλέον επικίνδυνο για την ιστορία της Ομάδας μας;
Ας αφήσει τις εκβιαστικές του πρακτικές, δε μας φοβίζουν απλά μας εξοργίζουν...
ΥΓ. Σωτήρη Πλεξίδα, πρόεδρε της ΑΕΛ, επιτέλους μάζεψε τον αδερφό σου...Είσαι και συ συνυπεύθυνος όπως και όσοι τον στηρίζουν ακόμη και είναι δίπλα του...
ΑΔΕΙΑΣΕ ΜΑΣ ΤΗ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ...
MONSTERS-1982-KEEP THE FAITH