Γρουσούζικη για τρεις προπονητές της Football League η 9η αγωνιστική
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
"Προπονητοφάγα" αποδείχθηκε η 9η αγωνιστική της Football League που ολοκληρώθηκε σήμερα Τρίτη, καθώς τρεις προπονητές υποχρεώθηκαν σε λύση της συνεργασίας τους.
Από την αντίθετη πλευρά, τρεις ΠΑΕ (Αγροτικός Αστέρας, Πανσερραϊκός και Κέρκυρα) αναζητούν τη νέα συνεργασία.
Η ανακοίνωση του Αγροτικού Αστέρα:
«Η Π.Α.Ε. Αγροτικός Αστέρας 1932 ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Παναγιώτη Διλμπέρη και τα μέλη του επιτελείου του, Τάσο Κατσαμπή και Σάκη Γεωργάκη. Ευχαριστούμε τον κ. Διλμπέρη και τους συνεργάτες του για την προσφορά τους στο σύλλογο και τους ευχόμαστε καθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας τους.
Η ανακοίνωση του Πανσερραϊκού:
Η «ΠΑΕ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1964» ανακοινώνει την λύση συνεργασίας με τον προπονητή Μάκη Κατσαβάκη και του εύχεται ολόψυχα καλή συνέχεια στην πορεία του. Υπηρεσιακός προπονητής αναλαμβάνει ο Παύλος Δημητρίου.
Η ανακοίνωση της Κέρκυρας:
Η ΠΑΕ Κέρκυρα ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας, με τον προπονητή Άγγελο Διγκόζη. Η οικογένεια της Κέρκυρας τον ευχαριστεί για τον ζήλο και το ήθος, με το οποίο εργάστηκε όλο αυτό το διάστημα στην ομάδα μας, και του εύχεται κάθε επιτυχία στην συνέχεια της καριέρας του».