Η Ζάκυνθος πήρε το εξ αναβολής απέναντι στη Λάρισα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Τον εξ αναβολής αγώνα της 12ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Ζάκυνθο και Λάρισα είχαμε το απόγευμα της Τετάρτης με τους Επτανήσιους να κερδίζουν με 2-1.
Ο αγώνας θυμίζουμε ότι είχε αναβληθεί εξαιτίας ακύρωσης των ακτοπλοϊκων συγκοινωνιών λόγω της κακοκαιρίας που είχε ως συνέπεια να μην μπορούν να μεταβούν στο νησί οι διαιτητές.
Η Ζάκυνθος προηγήθηκε με γκολ του Βαρέλα στο 19' και διπλασιάσε τα τέρματά της στο 42' με τον Οικονόμου που ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι. Η ΑΕΛ μείωσε στο 58' με κεφαλιά του Δεληζήση όμως δεν μπόρεσε να κάνει κάτι παραπάνω στο τελευταίο ημίωρο.
Οι Λαρισαίοι ωστόσο έχουν πολλά παράπονα για την διαιτησία του Κοσικίδη καθώς όπως υποστηρίζουν δεν υπέδειξε πέναλτι στα πρώτα λεπτά υπέρ της ΑΕΛ ενώ οι έντονες διαμαρτυρίες για την εσχάτη των ποινών υπέρ των γηπεδούχων έφερε την διακοπή του αγώνα για 5 περίπου λεπτά.
Η νίκη αυτή της Ζακύνθου την ξαναβάζει σε θέση εντός της τριάδας των play off, ενώ η Λάρισα έμεινε πλέον στην 4η θέση της βαθμολογίας με δύο βαθμούς λιγότερους.
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.