Καθοριστικό παιχνίδι για την Αναγέννηση στην Άμφισσα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στις αγωνιστικές τις υποχρεώσεις επιστρέφει την Κυριακή η Αναγέννηση που μετά από ένα κενό δύο εβδομάδων φιλοξενείται στην Άμφισσα από τον Φωκικό για την 4η αγωνιστική της Football League.
Οι κιτρινόμαυροι δεν έχουν ξεκινήσει από πλευράς συγκομιδής βαθμών καλά στο πρωτάθλημα και έτσι παρά του ότι το πρωτάθλημα είναι ακόμα στην αρχή του, νιώθουν την πίεση για την άμεση συλλογή βαθμών. Παράλληλα η αποχώρηση δύο παικτών (Κουλουχέρη και Ρόβα) με τον τρόπο που έγινε, δείχνει ότι υπάρχουν και προβλήματα εκ των έσω που θα πρέπει να λυθούν σύντομα για να μπορέσει η ομάδα να επιδιώξει το καλύτερο στους αγώνες που υπολοίπονται.
Η αναμέτρηση της Κυριακής με τον Φωκικό εν πολλοίς θα δείξει (όχι το αποτέλεσμα αλλά η εμφάνιση) αν εξακολουθεί να παραμένει στους κιτρινόμαυρους άσβεστη η "φλόγα" για την προσπάθεια υπέρβασης των "δεινών" που ήρθαν ή αν τα προβλήματα είναι πολύ μεγαλύτερα απ΄όσο φαίνονται ετούτη την ώρα και δύσκολα θα μπορέσουν να αντιμετωπιστούν στην πορεία.
Στα αγωνιστικά τώρα η Αναγέννηση πέραν των δύο προαναφερθέντων ελλείψεων δεν θα έχει στην διάθεσή της τον Κουλίδη που είναι τραυματίας. Στους γηπεδούχους υπάρχει κλίμα αισιοδοξίας αφού μετά από δύο ισοπαλίες σε ισάριθμους αγώνες πιστεύουν ότι ήρθε η ώρα να πάρουν τους τρεις πρώτους βαθμούς της νίκης. Αγωνιστικά ο Γ. Μαραντάς δεν θα έχει στην διάθεσή του τους Ζαχαρόπουλο, Χαλιώτη, Γιαννίκογλου και Πολυχρονάκη.
* Αλλαγή στο β΄βοηθό του αγώνα είχαμε εκτάκτως την Παρασκευή με τον Αργυρό να παίρνει την θέση του Σαμοΐλη που δήλωσε κώλυμα.
* Ταξίδι στην Άμφισσα ετοιμάζουν πολλοί κιτρινόμαυροι φίλαθλοι θέλοντας να βρεθούν, για μια ακόμα φορά στο πλάι της ομάδας σε ένα καθοριστικό όπως όλα δείχνουν αγώνα.
Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:
ΑΕΛ – Πιερικός 2-0 (Παρασκευή)
Εθνικός Σερρών – Λαμία (Σημαιάκης από ΕΠΣ Χαλκιδικής - Χούσκογλου από ΕΠΣ Θράκης - Λάζαρης από ΕΠΣ Καβάλας)
Φωκικός – Αναγ. Καρδίτσας (Ζαραβίνος - Μπαμπάς - Αργυρός από ΕΠΣ Αθηνών)
Αγροτικός Αστέρας – Ολυμπιακός Βόλου (Μαλούτας - Παρασίου από ΕΠΣ Ημαθίας - Λ. Τίκας από ΕΠΣ Θεσπρωτίας)
Δευτέρα 3 Νοεμβρίου-15.00
Απόλλων 1926 – Τύρναβος (Αγγελακόπουλος - Διπλάρης από ΕΠΣ Καρδίτσας - Εμπλιούκ από ΕΠΣ Ξάνθης)
Αιγινιακός – Ηρακλής (Ζούγρας από ΕΠΣ Κοζάνης - Νατσιούλας από ΕΠΣ Λάρισας - Γεωργαράς από ΕΠΣ Άρτας)