Κορυφή για τρεις στο βόρειο όμιλο της Football League Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με νίκες της Λάρισας και του Ηρακλή ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της Football League στο Βόρειο όμιλο.
Στην αναμέτρηση του Καυταντζογλείου ο Ηρακλής με ένα τέρμα του Περόνε στο 67' πανηγύρισε τη νίκη επί του Ολυμπιακού Βόλου.
Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η ΑΕΛ επικράτησε του Αγροτικού Αστέρα εκτός έδρας με σκορ 0-3. Τα γκολ ο Περίκο στο 36΄ και 76΄και ο Πινδώνης στο 84΄. Η ομάδα της Λάρισας έπαιξε στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα με αντεπιθέσεις και αυτό όπως φαίνεται και από το τελικό σκορ δικαίωσε την επιλογή του προπονητή της Κώστα Παναγόπουλου.
Λάρισα και Ηρακλής μαζί με την Ζάκυνθο που έχει κάνει ένα ονειρεμένο ξεκίνημα για την ώρα μοιράζονται την 1η θέση της βαθμολογίας μετά από δύο αγώνες. Για να δείτε την πλήρη βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.