Με Αλεξίου συνεχίζει ο Εθνικός Σερρών - Παραμένει ο Τζαναβάρας στην ΑΕΛ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στην ανακοίνωση της συνεργασίας με τον Αλέξη Αλεξίου προχώρησε η ομάδα του Εθνικού Σερρών σε μια ύστατη προσπάθεια να "σώσει" τη χρονιά μέσα από την επίτευξη συμμετοχής στα play out.
Στην ΑΕΛ δεν έγινε δεκτή η παραίτηση του Τζαναβάρα από την διοίκηση κι έτσι συνεχίζει μέχρι νεοτέρας...
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Εθνικός Σερρών:
Η ΠΑΕ Σέρρες ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Προπονητή Κο Αλεξίου Αλέξανδρο. Ο Κος Αλεξίου πραγματοποίησε σήμερα το πρωί την πρώτη του προπόνηση με την ομάδα και αύριο θα ακολουθήσει κανονικά την αποστολή για το κρίσιμο αγώνα της Τετάρτης στη Ζάκυνθο.
Στις πρώτες του δηλώσεις ο Κος Αλεξίου τόνισε:"Ήρθα στην ΠΑΕ Σέρρες για τον Κο Μέγκλα που γνωρίζω ότι είναι κύριος με κάππα κεφαλαίο. Τέτοιοι άνθρωποι κοσμούν το ελληνικό ποδόσφαιρο και πρέπει να παραμείνουν σε αυτό. Μαζί με τους παίκτες πρέπει, και θα τα δώσουμε όλα στα υπόλοιπα παιχνίδια ώστε να σωθεί η ομάδα."