Με το δεξί η πρεμιέρα της Λαμίας στη Football League Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Παρασκευή 10 Οκτωβρίου 2014, έγραψε η ιστορία για την επανεμφάνιση της Λαμίας στη Β΄ εθνική που συνοδεύθηκε μάλιστα και από νίκη με πρώτο αντίπαλο τον Αγροτικό Αστέρα.
Το τελικό 1-0 κρίνεται πέρα για πέρα δίκαιο παρά τα μικροπροβλήματα που παρουσίασε στην ανάπτυξη για μία ακόμη φορά η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ, απέναντι σε έναν Αγροτικό Αστέρα που περιορίστηκε σε δεύτερο ρόλο έχοντας βλέψεις μόνο για επιτυχία στην κόντρα.
Οι «κυανόλευκοι» έχασαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του πολύ σταθερού Ταταρίδη, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Νεόφυτο πριν ο Ρεπετσάς στο 82΄στείλει την μπάλα στα δίχτυα και τους φιλάθλους της Λαμίας στους εφτά ουρανούς.
Δυστυχώς για μία ακόμη φορά η επιλογή του συνδρομητικού καναλιού να ξεκινήσει με Λαμία και μάλιστα Παρασκευή, δεν επέτρεψε να συνοδευτεί η πρεμιέρα και με εντυπωσιακό σε αριθμό λαό, καθώς με το ζόρι βρέθηκαν 1500 φίλαθλοι στις εξέδρες. Ανάμεσά τους και καμιά 15αρια ηρωικοί φίλαθλοι από τον Εύοσμο.
Διαβάστε περισσότερα για τον αγώνα στη συνεργαζόμενη εφημερίδα efthia.gr