"Μισή" στο Καυταντζόγλειο θα παραταχθεί η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας και αήττητο Ηρακλή και έχοντας σημαντικές ελλείψεις θα παραταχθεί το απόγευμα της Κυριακής στον αγωνιστικό χώρο του Καυταντζογλείου η Αναγέννηση.
Η ομάδα του Σ. Θεοδοσιάδη θα στερηθεί την παρουσία των Νίκιτς και Οικονόμου που είναι τιμωρημένοι ενώ παράλληλα θα απουσιάσουν οι τραυματίες Στάμος (χάνει όλο το υπόλοιπο της σεζόν), Μίχος και Σαΐν. Έτσι γίνεται εξαιρετικά δύσκολη η αποστολή της Αναγέννησης αφού πρόκειται για πέντε παίκτες βασικούς που δύσκολα μπορεί να αναπληρωθεί η απουσία τους.
Η ιστορική ομάδα της Θεσσαλονίκης από την άλλη, που θα στερηθεί τον Περόνε που είναι τιμωρημένος, δείχνει φέτος πανέτοιμη για να επιστρέψει στην κατηγορία που ανήκει. 15 νίκες και 3 ισοπαλίες συνθέτουν τους 48 βαθμούς που έχουν συλλέξει έχοντας την 2η καλύτερη επίθεση στο πρωτάθλημα και μακράν την καλύτερη άμυνα με μόνο τέσσερα γκολ παθητικό! Αχίλλειος πτέρνα τους πάντως έως σήμερα, αποδεικνύεται η έδρα τους, καθώς και οι τρεις ισοπαλίες έχουν γίνει στο Καυταντζόγλειο!
Η Αναγέννηση θα προσπαθήσει να "κλέψει" κάποιο βαθμό από την συγκεκριμένη αναμέτρηση, αφού εξακολουθεί να βρίσκεται κοντά στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Σε εκκρεμότητα βέβαια πάντα υπάρχει η ένσταση από τον αγώνα της Λαμίας και το πιθανό "τρίποντο" που μπορεί να πάρει από εκεί με την εκδίκαση της υπόθεσης να έχει πάρει αναβολή για την ερχόμενη εβδομάδα.
Θυμίζουμε ότι ο Ηρακλής στον αγώνα του πρώτου γύρου είχε περάσει με εμφατικό σκορ από το ΔΑΚ (0-4). Η αναμέτρηση θα είναι τηλεοπτική (OTE TV) και θα ξεκινήσει στις 18:00.
Στην αγωνιστική υπάρχουν ακόμα ένα Θεσσαλικό ντέρμπι που θα γίνει στο Αλκαζάρ και ένα τοπικό ντέρμπι που θα γίνει στην Κατερίνη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διατητές (Ώρα έναρξης 15:00):
Λαμία – Ζάκυνθος 2-1 (Παρασκευή)
Τύρναβος – Ολυμπιακός Βόλου (Φωτιάδης από ΕΠΣ Σερρών - Κατσικογιάννης - Χαδήμογλου από ΕΠΣ Μακεδονίας)
Αιγινιακός – Πιερικός (Καραντώνης από ΕΠΣ Ημαθίας - Τσιαμπάζης από ΕΠΣ Κοζάνης - Παρασίου από ΕΠΣ Ημαθίας)
Απόλλων 1926 – Εθνικός Σερρών (Σέζος από ΕΠΣ Κιλκίς - Καραμπούλας από ΕΠΣ Λάρισας - Εμπλιούκ από ΕΠΣ Ξάνθης)
Αγροτικός Αστέρας – Φωκικός (Μπαλατσούκας από ΕΠΣ Θεσπρωτίας - Στόικος από ΕΠΣ Κέρκυρας - Λ. Τίκας από ΕΠΣ Θεσπρωτίας)
Ηρακλής – Αναγ. Καρδίτσας 18:00 (Συμεωνίδης από ΕΠΣ Πιερίας - Παπαδημητρίου από ΕΠΣ Λάρισας - Χούσκογλου από ΕΠΣ Θράκης)