Νέα αρχή με Ηρακλή επιζητά η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Να ξεπεράσει γρήγορα καλείται η Αναγέννηση τη βαριά ηττα που γνώρισε στη Ζάκυνθο, καθώς υπάρχουν αλλεπάλληλες υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα και η συνέχεια δίνεται την Παρασκευή το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας με αντίπαλο τον Ηρακλή.
Οι κιτρινόμαυροι με δύο σερί ήττες στα τελευταία παιχνίδια της ομάδας έχουν απωλέσει τόσο το αήττητο της έδρας που κρατούσε για τρία περίπου χρόνια, όσο και την καλή συμπεριφορά της ομάδας αμυντικά που στον τελευταίο της αγώνα στη Ζάκυνθο δέχθηκε πέντε γκολ.
Ο αντίπαλός της την Παρασκευή, είναι μια από τα ίδια. Δηλαδή μια ομάδα που πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα έχοντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία και ένα μόνο τέρμα στο παθητικό της. Ο Θεοδοσιάδης και οι παίκτες καλούνται σε αυτό το δύσκολο και κομβικό σημείο να επαναφέρουν την ομάδα στην σωστή τροχιά, επιδιώκοντας μια νέα αρχή.
Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν για τους δύο προπονητές που έχουν καταλήξει ήδη στις αποστολές για την αναμέτρηση της Παρασκευής. Ο αγώνας καλύπτεται τηλεοπτικά από την συνδρομητική τηλεόραση του OTE TV, κάτι που γίνεται για πρώτη φορά φέτος για την ομάδα της Αναγέννησης. Αρνητικό για τους κιτρινόμαυρους η ανοικτή αγορά της πόλης την ώρα που γίνεται ο αγώνας (18:00) που πιθανά να επηρεάσει την προσέλευση του κοινού. "Απαγορευτικό" έχει σημάνει από την αστυνομία για την οργανωμένη μετάβαση φίλων του Ηρακλή, ωστόσο κάποιοι που θα κινηθούν μεμονωμένα θα φιλοξενηθούν στο πέταλο του Σταδίου.
* Να θυμίσουμε ότι στην περσινή σεζόν οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τις νίκες (2-1 στην Καρδίτσα και 3-1 στη Θεσσαλονίκη).
Λίγη ώρα νωρίτερα από τον αγώνα στην Καρδίτσα θα διεξαχθεί η αναμέτρηση του Φωκικού με τον Αγροτικό Αστέρα που ενδιαφέρει άμεσα την Αναγέννηση ενόψει της συνέχειας. Τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής είναι προγραμματισμένα για Σάββατο και Κυριακή.
Παρασκευή 12 Δεκεμβρίου
Φωκικός – Αγροτικός Αστέρας 16:00 (Φώτης από ΕΠΣ Εύβοιας - Σιδέρης - Μεϊντανάς από ΕΠΣ Αχαΐας)
Αναγ. Καρδίτσας – Ηρακλής 18:00 (Σέζος από ΕΠΣ Κιλκίς - Νατσιούλας - Καραμπούλας από ΕΠΣ Λάρισας)
Σάββατο 13 Δεκεμβρίου στις 15:00
Ζάκυνθος -Λαμία (Σταθόπουλος από Δυτ. Αττική - Γιαννουγλίδης από ΕΠΣ Αθηνών - Καλαμπόκης από ΕΠΣ Αιτ/νίας)
Εθνικός Σερρών - Απόλλων 1926 (Μαλούτας από ΕΠΣ Ημαθίας - Λαφαντζής - Κύφος από ΕΠΣ Πιερίας)
Κυριακή 14 Δεκεμβρίου στις 15:00
Ολυμπιακός Βόλου – Τύρναβος (Σημαιάκης - Κελάζογλου από ΕΠΣ Χαλκιδικής - Γεωργάρας από ΕΠΣ Άρτας)
Πιερικός – Αιγινιακός (Μολυχιτούδης - Χαδήμογλου από ΕΠΣ Μακεδονίας - Λάζαρης από ΕΠΣ Καβάλας)
Ρεπό: ΑΕΛ