Νίκη με Ζάκυνθο για να συνεχίσει να ελπίζει στο θαύμα η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Μετά από περίπου ένα μήνα η Αναγέννηση επιστρέφει στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας για να αντιμετωπίσει για την προτελευταία αγωνιστική των play out την ομάδα της Ζακύνθου που έχει εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή στην κατηγορία.
Οι κιτρινόμαυροι μετά τις δύο ήττες στη σειρά από Τύρναβο και Αγροτικό Αστέρα βρίσκονται σε εξαιρετικά δυσχερή θέση σε ότι αφορά την παραμονή στην κατηγορία. Οι δύο νίκες δεν αρκούν για τους κιτρινόμαυρους, καθώς θα πρέπει να ...στραβοπατήσει και ο Τύρναβος την τελευταία αγωνιστική στον Εύοσμο απέναντι στον αδιάφορο βαθμολογικά Αγροτικό Αστέρα για να μπορεί να διατηρηθεί η ομάδα στην κατηγορία και τη νέα χρονιά.
Στα του αγώνα τώρα που θα ξεκινήσει στις 18:00 της Δευτέρας και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τον OTE TV, η αποστολή της Ζακύνθου κατεβαίνει με σημαντικές ελλείψεις αφού θα απουσιάσουν Οικονόμου, Τσόπελας και Βαρέλα που είναι τιμωρημένοι ενώ Κρολ και Αποστόλου είναι τραυματίες. Από πλευράς Αναγέννησης οι απουσίες είναι δύο λόγω τιμωριών και αφορούν τους Σάββα και Γκουγκούδη.
Την ίδια ώρα θα διεξαχθεί και η αναμέτρηση του Αιγινιακού με τον Αγροτικό Αστέρα με τους γηπεδούχους να έχουν ελάχιστες ελπίδες σωτηρίας αφού θέλουν νίκη με τον αδιάφορο Αγροτικό και "διπλό" στην Καρδίτσα την τελευταία αγωνιστική με παράλληλη ήττα του Τυρνάβου στον Εύοσμο.
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:
Αιγινιακός - Αγροτικός Αστέρας (Μαντάκης Στ. - Καραγκιζόπουλος Ι. από ΕΠΣ Ημαθίας - Σίπκας Ι. από ΕΠΣ Πέλλας)
Τύρναβος - Πιερικός 3-0 α.α.
Αν. Καρδίτσας - Ζάκυνθος (Μαντάλος Στ. από ΕΠΣ Καβάλας - Καλφόγλου Γ. από ΕΠΣ Θεσπρωτίας - Πασχάλης Γ. από ΕΠΣ Ηπείρου)