Ξεπέρασε και το εμπόδιο του Αγροτικού η ΑΕΛ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με τον αγώνα της ΑΕΛ με τον Αγροτικό Αστέρα ξεκίνησε η 8η αγωνιστική της Football League το απόγευμα του Σαββάτου.
Η ΑΕΛ παρότι δυσκολεύθηκε κατάφερε όχι μόνο να κρατήσει το αήττητο αλλά πήρε και τους τρεις βαθμούς της νίκης αν και για 30 λεπτά στο β' ημίχρονο αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Μπουντόπουλου στο 61'.
Το 1-0 έγινε στο 8' με τον Ροβίθη για την ΑΕΛ με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν προσωρινά στο 48' με τον Γιέσιτς. Η ΑΕΛ ωστόσο απάντησε άμεσα στο 53' με τον Μαρουκάκη φθάνοντας στη νίκη και διατηρώντας την πρώτη θέση στη βαθμολογία.
Για να δείτε αναλυτικά την βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα, κάντε κλικ εδώ.
Τελευταία τροποποίηση στις14 Νοεμβρίου 2015, 20:49