"Ξεσπιτώνει" τον Α.Ο. Τρίκαλα η Αποκεντρωμένη Διοίκηση
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την απόφαση να επιτρέψουν την στέγαση των γραφείων της ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα σε χώρο του Δημοτικού Σταδίου Τρικάλων έλαβε στα τέλη του περασμένου Νοεμβρίου το Δ.Σ. Τρικκαίων ωστόσο με απόφασή του ο εκτελών χρέη Γ.Γ. Αποκεντρωμένης Διοίκησης Θεσσαλίας - Στερεάς Ελλάδας κ. Ηλ. Τσέλιγκας ακύρωσε την συγκεκριμένη απόφαση.
Σύμφωνα με την απόφαση του Δ.Σ. Τρικκαίων της 26ης Νοεμβρίου αποφασίστηκε κατά πλειοψηφία η παραχώρηση περί των 40 τ.μ. για να λειτουργήσουν τα γραφεία της νεοσυσταθείσας ΠΑΕ. Με απόφασή του κ. Ηλ. Τσέλιγκα την 1η Φεβρουαρίου ακυρώθηκε η συγκεκριμένη απόφαση καθώς όπως τονίζεται στην απόφαση η ΠΑΕ δεν ασκεί κοινωφελή δραστηριότητα ενώ και η αίτηση για την παραχώρηση του χώρου δεν έγινε από το Δ.Σ. της ΠΑΕ.
Τελευταία τροποποίηση στις4 Φεβρουαρίου 2016, 11:32