Ολοκληρώθηκε η κλήρωση για τα play off και τα play out της Football League - Με Πιερικό η Αναγέννηση στην πρεμιέρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης και αφού προηγήθηκε η επικύρωση των βαθμολογιών η κλήρωση για τα Play Off και Play Out της Football League.
Οι αγώνες των μίνι πρωταθλημάτων ξεκινούν από την προσεχή Κυριακή και ολοκληρώνονται στις 14 Ιουνίου. Θα πραγματοποιούνται κάθε Κυριακή με εξαίρεση την 5η και την 8η αγωνιστική που θα γίνουν εμβόλιμα (Τετάρτη). Οι ώρες έναρξης για τα Play Out θα είναι στις 16:30 (1ος όμιλος) και 17:00 (2ος όμιλος) ενώ για τα Play Off στις 18:00.
Η Αναγέννηση ξεκινά με εκτός έδρας αγώνα με τον Πιερικό και δίνει τον πρώτο αγώνα στην Καρδίτσα την 2η αγωνιστική με αντίπαλο τον Τύρναβο.
Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των play off και play out:
Βόρειος όμιλος - Play Out
1η αγωνιστική (26/4) & (24/5)
Πιερικός - Αν. Καρδίτσας
Τύρναβος - Αιγινιακός
Ζάκυνθος - Αγροτικός Αστέρας
2η αγωνιστική (3/5) & (31/5)
Αν. Καρδίτσας - Τύρναβος
Αργοτικός Αστέρας - Πιερικός
Αιγινιακός - Ζάκυνθος
3η αγωνιστική (10/5) & (3/6)
Αν. Καρδίτσας - Αγροτικός Αστέρας
Αιγινιακός - Πιερικός
Τύρναβος - Ζάκυνθος
4η αγωνιστική (13/5) & (7/6)
Αγροτικός Αστέρας - Αιγινιακός
Πιερικός - Τύρναβος
Ζάκυνθος - Αν. Καρδίτσας
5η αγωνιστική (17/5) & (14/6)
Αιγινιακός - Αν. Καρδίτσας
Τύρναβος - Αγροτικός Αστέρας
Ζάκυνθος - Πιερικός
Η βαθμολογία
1 Ζάκυνθος 6
2 Αναγέννηση Καρδίτσας 2
3 Αιγινιακός 1
4 Πιερικός 0
5 Αγροτικός Αστέρας 0
6 Τύρναβος 0
Νότιος όμιλος - Play Out
1η αγωνιστική (26/4) & (24/5)
Αχαρναϊκός - Ηρακλής Ψαχνών
Επισκοπή - Παναιγιάλειος
Καλλιθέα - Ερμιονίδα
2η αγωνιστική (3/5) & (31/5)
Ηρακλής Ψαχνών - Επισκοπή
Ερμιονίδα - Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος - Καλλιθέα
3η αγωνιστική (10/5) & (3/6)
Ηρακλής Ψαχνών - Ερμιονίδα
Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός
Επισκοπή - Καλλιθέα
4η αγωνιστική (13/5) & (7/6)
Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός - Επισκοπή
Καλλιθέα - Ηρακλής Ψαχνών
5η αγωνιστική (17/5) & (14/6)
Παναιγιάλειος - Ηρακλής Ψαχνών
Επισκοπή - Ερμιονίδα
Καλλιθέα - Αχαρναϊκός.
Η βαθμολογία
1 Ερμιονίδα 8
2 Παναιγιάλειος 6
3 Αχαρναϊκός 4
4 Καλλιθέα 3
5 Επισκοπή 0
6 Ηρακλής Ψαχνών 0
Το πρόγραμμα των play offs:
1η αγωνιστική
Απόλλων Σμ. - Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής - ΑΕΚ
Παναχαϊκή - Λάρισα
2η αγωνιστική
Ολυμπιακός Βόλου - Ηρακλής
Λάρισα - Απόλλων Σμ.
ΑΕΚ - Παναχαϊκή
3η αγωνιστική
Ολυμπιακός Βόλου - Λάρισα
ΑΕΚ - Απόλλων Σμ.
Ηρακλής - Παναχαϊκή
4η αγωνιστική
Λάρισα - ΑΕΚ
Απόλλων Σμ. - Ηρακλής
Παναχαϊκή - Ολυμπιακός Βόλου
5η αγωνιστική
ΑΕΚ - Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής - Λάρισα
Παναχαϊκή - Απόλλων Σμ.
Η Βαθμολογία
1 ΑΕΚ 10
2 Ηρακλής 7
3 Παναχαϊκή 0
4.Απόλλων 0
5 Ολυμπιακός Βόλου 0
6 Λάρισα 0