Οριστικά παρελθόν από την Αναγέννηση ο Σ. Θεοδοσιάδης - Σε εξέλιξη οι συνομιλίες με τον άγνωστο επενδυτή Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Χωρίς τον πολύτιμο Σάκη Θεοδοσιάδη στον πάγκο της ομάδας θα συνεχίσει τη νέα σεζόν στη Football League η Αναγέννηση Καρδίτσας.
Δεν υπάρχουν επίσημες ανακοινώσεις για το "διαζύγιο" των δύο πλευρών έως σήμερα, ωστόσο, ο πιο επιτυχημένος κόουτς των τελεταίων ετών στον πάγκο της Αναγέννησης είναι παρελθόν. Μετά από δυόμισι χρόνια συνεργασίας όπου οδήγησε τους "κιτρινόμαυρους" σε δύο ανόδους και μια πολύ καλή πορεία στη Football League την τελευταία σεζόν, ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για το τέλος της συνεργασίας των δύο πλευρών.
Η πρωτοβουλία για το τέλος της συνεργασίας φαίνεται ότι ανήκει στον ίδιο με την διοίκηση της Αναγέννησης να αποδέχεται αναγκαστικά την επιθυμία του προπονητή αφού τα όποια επιχειρήματα για συνέχιση της συνεργασίας, δεν κατάφεραν να τροποποιήσουν την από καιρό όπως όλα δείχνουν επιθυμία του για αλλαγή πορείας στην προπονητική του καριέρα.
Οι όποιες συζητήσεις στην παρούσα φάση της διοίκησης με τους επενδυτές στην ΠΑΕ που ξεκίνησαν χθες Παρασκευή δεν επηρέασαν την απόφαση του προπονητή ενώ ακόμα και αν προκύψει αλλαγή ιδιοκτησιακού, δεν φαίνεται να αλλάζουν την απόφαση του τεχνικού. Σε ότι αφορά τώρα το ζήτημα του ιδιοκτησιακού σήμερα Σάββατο θα συνεχιστούν οι συνομιλίες με την πρόταση του νέου επενδυτή να χαρακτηρίζεται από πηγές της διοίκησης ως σοβαρή.