Ο Παύλος Δερμιτζάκης θα είναι ο νέος προπονητής της Λαμίας
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Ανακοινώθηκε σήμερα Τετάρτη το πρωί από τον Πρόεδρο Πανουργιά Παπαϊωάννου στη Συνέντευξη Τύπου που παρέθεσε, ο νέος προπονητής του ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964.
Ο Παύλος Δερμιτζάκης είναι αυτός που αναλαμβάνει τα ηνία της ομάδας και θα προσπαθήσει να την οδηγήσει στην επίτευξη των στόχων της.
Ο Παύλος Δερμιτζάκης γεννήθηκε στις 29 Ιουνίου 1969 στην Καβάλα. Ο νέος τεχνικός του ΠΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ανήκει στη σύγχρονη γενιά των προπονητών και είναι κάτοχος του ανώτατου πτυχίου UEFA Pro.
Το 2001-2002 αναλαμβάνει ως προπονητής τον Εργοτέλη ενώ για τα επόμενα πέντε χρόνια είναι προπονητής του Ατσαλένιου. Ακολουθεί ο Διαγόρας τη διετία 2007-2009 και ο Πανθρακικός το 2010. Την ίδια χρονιά αναλαμβάνει τον ΠΑΟΚ. Την χρονιά 2011 είναι προπονητής του Αστέρα Τρίπολης ενώ το 2012-2013 επιστρέφει στον Πανθρακικό. Τα επόμενα δύο χρόνια γίνεται «κάτοικος» Κρήτης και συγκεκριμένα για τον Ο.Φ.Η. το 2013 και τον Εργοτέλη το 2014.