Ο πρώτος εκ των τεσσάρων τελικών σήμερα Κυριακή για την Αναγέννηση στο Αλκαζάρ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Τον πρώτο από τους τέσσερις τελικούς επιβίωσης στην κατηγορία δίνει το απόγευμα της Κυριακής η Αναγέννηση που φιλοξενείται στο Αλκαζάρ από τον Τύρναβο.
Οι κιτρινόμαυροι βρίσκονται στη 2η θέση της βαθμολογίας των play out, δύο βαθμούς πιο πάνω από τον Τύρναβο και θεωρητικά βολεύονται και με την ισοπαλία. Ωστόσο, όλες οι υπόλοιπες ομάδες έχουν να πάρουν τρεις εύκολους βαθμούς στα επόμενα παιχνίδια από τον Πιερικό που αποσύρθηκε και αυτό κάνει πιο περίπλοκη την υπόθεση.
Με στόχο τη νίκη λοιπόν όπως όλα δείχνουν θα αγωνιστούν και οι δύο ομάδες ενώ παράλληλα θα έχουν και το μυαλό στη Ζάκυνθο περιμένοντας μια βολική ισοπαλία...
Οι παίκτες του Σ. Θεοδοσιάδη στον πρώτο αγώνα των play out επικράτησαν με 2-1 ενώ στον αγώνα του Αλκαζάρ στην κανονική περίοδο ο Τύρναβος είχε νικήσει με 1-0.
Στα αγωνιστικά και οι δύο ομάδες δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα απουσιών δημιουργώντας ένα ευχάριστο "πονοκέφαλο" στους δύο προπονητές.
Τέλος, να υπενθυμίσουμε ότι από την Αστυνομία έχει εκδοθεί απόφαση απαγόρευσης μετακίνησης των φιλάθλων της Αναγέννησης στο γήπεδο του Αλκαζάρ για τον φόβο επεισοδίων.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 7ης αγωνιστικής (Κυριακή στις 17:30):
Τύρναβος - Αν. Καρδίτσας (Παπαδόπουλος Ι. - Πάτρας Π. από ΕΠΣ Μακεδονίας - Εμπλιουκ Ι. από ΕΠΣ Ξάνθης)
Πιερικός - Αργοτικός Αστέρας 0-3 α.α.
Ζάκυνθος - Αιγινιακός (Βάτσος Αρ. από ΕΠΣ Δυτ. Αττικής - Σινιοράκης Αντ. από ΕΠΣ Πειραιά - Δόσης Μ. από ΕΠΣ Αθηνών)