Πέρασε δεύτερη η Κέρκυρα - Eπίσημα στην Αναγέννηση ο Γκουγκούδης
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Τον τελευταίο αγώνα του πρώτου γύρου είχαμε το απόγευμα της Δευτέρας για την Football League στο νησί της Κέρκυρας.
Οι γηπεδούχοι υποδέχθηκαν τον Αγροτικό Αστέρα, επόμενο αντίπαλο της Αναγέννησης, κερδίζοντας τον με 2-1. Ο Ζορμπάς στο 45' έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και στο 58' ο Κοντός διεύρυνε το προβάδισμα κάνοντας το 2-0 με δυνατό σουτ. Ο Μρντάκοβιτς ωστόσο κατάφερε να μειώσει για τον Αστέρα στο 65' όμως η Κέρκυρα άντεξε στα υπόλοιπα λεπτά κατακτώντας τους τρεις βαθμούς που την φέρνουν στην προνομιούχο δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
Να σημειώσουμε επίσης ότι οι γηπεδούχοι είχαν και μία αποβολή στο 90' για τον Βενέτη.
Δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος όπως διαμορφώθηκε με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου.
Τέλος, να σημειώσουμε σε ότι αφορά την Αναγέννηση ότι ολοκληρώθηκε και τυπικά σήμερα Δευτέρα η επιστροφή του Γκουγκούδη στους κιτρινόμαυρους με τον ποδοφαιριστή να υπολογίζεται κανονικά από τον Σ. Θεοδοσιάδη για τις επόμενες υποχρεώσεις της ομάδας.