Πήρε και Ζέρη η ΑΕΛ - Παραχωρεί τρεις για να "ψηθούν"
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Άλλη μια μεταγραφή ολοκλήρωσε το τελευταί 24ωρο η ΑΕΛ που ανακοίνωσε την προσθήκη του Αλέξανδρου Ζέρη με συμβόλαιο 3,5 ετών.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
"H ΠΑΕ ΑΕΛ ανακοινώνει την απόκτηση με συμβόλαιο 3,5 ετών του Αλέξανδρου Ζέρη. Ο Αλέξανδρος Ζέρης αγωνίζεται στη θέση του δεξιού μπακ και είναι γεννημένος το 1994.
Ο Αλέξανδρος Ζέρης προέρχετσαι από τη Νίκη Βόλου στην οποία υπήρξε αναντικατάστατο στέλεχος πριν μεταγραφεί στον Ολυμπιακό Βόλου και μετά από τον υποβιβασμό του Ολυμπιακού Βόλου το καλοκαιρι του '12 μεταγράφηκε στον Παναιτωλικό όπου αγωνίστηκε ένα χρόνο στην Κ20. Αμέσως μετά την επάνοδο του Ολυμπιακού Βόλου στη Football League το καλοκαίρι του '13 επανήλθε στον Ολυμπιακό Βόλου και υπήρξε αναντικατάστατο στέλεχος τόσο την προηγούμενη περίοδο όσο και την τρέχουσα. Διακρίνεται για τη μεγάλη του ταχύτητα και την τεχνική του".
Παράλληλα η διοίκηση της ΑΕΛ έκανε γνωστή την παραχώρηση των ακόλουθων ποσοσφαιριστών ώστε να μπορέσουν να πάρουν παιχνίδια στα πόδια τους:
Δανεικοί σε ομάδες της επιλογής τους θα παραχωρηθούν μέχρι αύριο Δευτέρα 1/2 οι ποδοσφαιριστές Καμπλιώνης, Χάμος και Μανακούσιος ώστε να πάρουν παιχνίδια.
Η διοίκηση της ΠΑΕ ΑΕΛ επικοινώνησε με τις διοικήσεις του Τυρνάβου, της Τσαριτσάνης και του Δωτιέα Αγιάς και τους έκανε γνωστή την πρόθεσή της να δώσει δανεικούς τους συγκεκριμένους παίκτες ώστε να έρθουν σε επαφή μαζί τους και να τους αποκτήσουν.