Προπονητές της μιας αγωνιστικής... Πάει και ο Κούτσης από τον Αγροτικό Αστέρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Το "φύγε εσύ - έλα εσύ" συνεχίζεται στο πρωτάθλημα της Football League με τις διοικήσεις ομάδων να αλλάζουν τους προπονητές σαν τα πουκάμισα...
Τελευταίο "θύμα" ο προπονητής του Αγροτικού Αστέρα Γ. Κούτσης που μετά την εντός έδρας ήττα από την Αναγέννηση αναγκάζεται μετά από 6(!) μόλις αγώνες να παραχωρήσει την θέση του στον επόμενο τυχερό...
Φαβορί μάλιστα να τον αντικαταστήσει είναι ο Παναγιώτης Διλμπέρης ο οποίος και αποχώρησε από την ομάδα του Αγροτικού στις 14 Νοεμβρίου 2014, πρόλαβε κοουτσάρισε την Καλαμαριά έως τις 23 Φεβρουαρίου 2015 και τώρα είναι έτοιμος να ξανακαθήσει στον πάγκο του Αστέρα οδηγώντας ...προφανώς την ομάδα στο δρόμο της σωτηρίας! Αυτό που πλέον απομένει να δούμε στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι να προσλαμβάνονται προπονητές για κάθε αγώνα χωριστά και ανάλογα με το αν η ομάδα σκοπεύει να παραταχθεί αμυντικά ή επιθετικά!!!. Τουλάχιστον στην Αναγέννηση οφείλουμε να πούμε ότι οι διοικήσεις των τελευταίων χρόνων έδειξαν ένα σεβασμό στην δουλειά του Σ. Θεοδοσιάδη, ακόμα και όταν δεν ερχόταν όλα τα αποτελέσματα όπως θα ανέμεναν.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση της ΠΑΕ Αγροτικός Αστέρας:
Η Π.Α.Ε. Αγροτικός Αστέρας 1932 ανακοινώνει τη λύση συνεργασίας με τον προπονητή Γιώργο Κούτση και τους άμεσους συνεργάτες του, Ηλία Σορώκο και Νίκο Κωτσοβό.
Ο Αγροτικός Αστέρας ευχαριστεί τον κύριο Κούτση και το επιτελείο του για τις προσπάθειες που κατέλαβαν για την αγωνιστική ανάταση της ομάδας και τους εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας τους.