Στον πάγκο των Τρικάλων ο Γεωργιάδης
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με τον Γιώργο Γεωργιάδη θα συνεχίσει στον πάγκο ο Α.Ο. Τρίκαλα μετά τα ανεπιτυχή αποτελέσματα στα φιλικά που οδήγησαν τον προπονητή Θ. Μπάρδα να υποβάλει την παραίτησή του.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση για την πρόσληψη του Γεωργιάδη:
Η ΠΑΕ ΑΟ Τρίκαλα ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας, με συμφωνία ενός έτους ,με τον προπονητή Γιώργο Χ. Γεωργιάδη. Η συμφωνία με τον Έλληνα προπονητή σφραγίστηκε παρουσία του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ Χρήστου Γιαλιά, ενώ στις συζητήσεις παραβρέθηκε και ο Κώστας Παρδάλης, μέλος της διοίκησης της ΠΑΕ.
Η ΠΑΕ ΑΟ Τρίκαλα καλωσορίζει στην οικογένεια του ΑΟ Τρίκαλα τον Γιώργο Γεωργιάδη.
Στο πλευρό του κ. Γεωργιάδη θα συνεχίζουν κανονικά ο γυμναστής Κώστας Λιάπης και προπονητής τερματοφυλάκων Γιόζεφ Βάντζικ. Ενώ σύντομα θα ανακοινωθεί και ο βοηθός προπονητής της ομάδας. Ο νέος προπονητής της ομάδας θα κάνει σήμερα το απόγευμα την πρώτη του προπόνηση στο γήπεδο Φλαμουλίου.