Τέλος ο Κοκότοβιτς από τον Εθνικό Σερρών - Παραιτήθηκε ο Τζαναβάρας από την ΑΕΛ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με την 18η αγωνιστική να μην έχει ολοκληρωθεί για το βόρειο όμιλο της Football League και μετράμε ήδη δύο απώλειες προπονητών.
Για την μία μάλιστα φέρει "ευθύνη" και η Αναγέννηση αφού η ομάδα του Εθνικού Σερρών μετά από έκτακτο Δ.Σ. προχώρησε σε ανακοίνωση με την οποία γνωστοποιεί τη λύση του συμβολαίου με τον Ντρ. Κοκότοβιτς. Ο έτερος φαίνεται ότι θα είναι ο Παναγιώτης Τζαναβάρας της ΑΕΛ που μετά την ήττα εντός από τον Ολυμπιακό Βόλου υπέβαλε την παραίτησή του στη διοίκηση και πλέον αναμένουμε τις επόμενες ώρες την αποδοχή της ή όχι.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Εθνικού Σερρών:
"Μετά από έκτακτο Δ.Σ. που πραγματοποιήθηκε σήμερα το βράδυ και μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα,αποφασίστηκε η απο κοινού λύση της συνεργασίας με τον προπονητή της ομάδας Κο Dragan Kokotovic.
Το Δ.Σ. ευχαριστεί τον Κο Kokotovic και του εύχεται καλή συνέχεια.
Την προετοιμασία της ομάδας για τον εκτός έδρας αγώνα της Τετάρτης με την Ζάκυνθο αναλαμβάνει ο προπονητής της U-21 της ΠΑΕ ΣΕΡΡΕΣ Κος Τερζής ενώ έχουν ήδη ξεκινήσει οι επαφές για την εύρεση του νέου προπονητή της ομάδας".