Τα αποτελέσματα των φιλικών για τους αντιπάλους της Αναγέννησης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Φιλικές αναμετρήσεις έδωσαν την Τετάρτη κάποιοι εκ των αντιπάλων της Αναγέννησης στο νέο πρωτάθλημα της Football League.
Αναλυτικά:
Ισόπαλος 1-1 ήρθε ο Ολυμπιακός Βόλου που αντιμετώπισε την Κ20 του Ολυμπιακού Πειραιώς. Η ομάδα του Πειραιά προηγήθηκε στο 90' με τέρμα του Μελς και ο Βόλος ανταπέδωσε στο 92' με τέρμα του Πινάρες σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ.
Ίδιο σκορ είχαμε και στην αναμέτρηση της νεοφώτιστης Λαμίας με αντίπαλο τα Χανιά στο Καρπενήσι. Τα Χανιά προηγήθηκαν στο 34' με τον Κρητικό, ενώ για την Λαμία ισοφάρισε ο Ντελέκος.
Στην ίδια πόλη ο Ηρακλής κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Καλλιθέα. Ο Ηρακλής πήρε προβάδισμα στα πρώτα λεπτά με γκολ του Κάσσου (υπό δοκιμή) ενώ το δεύτερο τέρμα του Γηραιού ήρθε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης με τον Μπριλάκη. Η Καλλιθέα που θα αγωνιστεί στο Νότιο όμιλο της ίδιας κατηγορίας μείωσε στο τελικό 2-1 με τον Βερτζιτζόγλου.
Τέλος νίκη με 1-0 επί της Βέροιας που αγωνίζεται στη μεγάλη κατηγορία πέτυχε ο ΑΕΛ με τέρμα του Πινδώνη στα μισά της επανάληψης.