Τον πανύψηλο Στέβαν Ράσιτς απέκτησαν τα Τρίκαλα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Άλλη μια συνεργασία με ξένο ποδοσφαιριστή ανακοίνωσε ο Α.Ο. Τρίκαλα με τον Στέβαν Ράσιτς να γίνεται ο 11ος νέος παίκτης που θα φορέσει τη φανέλα του ΑΟΤ.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
Ο ΑΟ Τρίκαλα ΠΑΕ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Σέρβο επιθετικό Στέβαν Ράσιτς.
Γεννήθηκε στις 17 Ιανουαρίου 1984 και έχει ύψος 1.93.
Ξεκίνησε την καριέρα του στη Νόβι Σαντ ενώ ακολούθησαν οι ομάδες Σάικας Κόβιλ, Πιβάρα, Γκλογκόνι, PSK Πάντσεβο και Όμπιλιτς, Νταεγέον Σίτιζεν, Γιαβόρ, Βόλιν Λουτσκ, Σόλο FC και Νάπρεντακ Κρούσεβατς.
Από το 2014 αγωνιζόταν στο πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής Αλβανίας με τα χρώματα της Παρτιζάνι Τιράνων, όπου σε 54 συμμετοχές σημείωσε 20 γκολ ενώ πέρυσι η ομάδα του κατέκτησε την 2η θέση στο πρωτάθλημα και την συμμετοχή στο Γιουρόπα Λιγκ.
Τον καλωσορίζουμε στον ΑΟ Τρίκαλα και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία σε προσωπικό και αγωνιστικό επίπεδο.