"Τρύπωσε" στην τριάδα ο Ολυμπιακός Βόλου - Νίκη και για την ΑΕΛ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με νίκες προχώρησαν το απόγευμα της Δευτέρας Ολυμπιακός Βόλου και ΑΕΛ στις δύο εντός έδρας αναμετρήσεις τους που ολοκλήρωσαν την 20η αγωνιστική.
Η μεν ΑΕΛ υποδέχθηκε τον φορμαρισμένο Αιγινιακό και κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 με τέρματα που πέτυχαν στην αρχή και στο τέλος του αγώνα Μπόγιοβιτς και Ν' Γκεσάν.
Στο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Λαμία οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κερδίσουν με τέρμα του Θέου στο 49' και κράτησαν το προβάδισμα ως το τέλος παρά την κόκκινη που είδε ο Κυζιρίδης στο 79'. Η νίκη αυτή έφερε τον Ολυμπιακό στην 3η θέση της βαθμολογίας για πρώτη φορά από την έναρξη του πρωταθλήματος με την Ζάκυνθο να υποχωρεί στην 4η θέση και την ΑΕΛ να είναι σε απόσταση "αναπνοής".
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.