Φιλική νίκη για την Αναγέννηση με αντίπαλο τον Αστέρα στο Μουζάκι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Φιλική νίκη 5-0 επί του Αστέρα πέτυχε η Αναγέννηση στο πρώτο τέστ των κιτρινόμαυρων στο Μουζάκι, το απόγευμα της Τετάρτης.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης χρησιμοποίησε τους περισσότερους παίκτες που είχε στην διάθεσή του, αποκομίζοντας τα πρώτα συμπεράσματα για τον καταρτισμό της βασικής ενδεκάδας αλλά και τις δυνατότητες των νέων παικτών που προστέθηκαν στο φετινό ρόστερ.
Από πλευράς Αναγέννησης δεν χρησιμοποιήθηκαν οι νεοποκτηθέντες Μέλκας, Νίκιτς αλλά και οι Βουτσιάς, Μπιτέλης και Κοντός για προφύλαξη από μικροτραυματισμούς και ελλιπή προετοιμασία.
Τα γκολ πέτυχαν ο Παπαδημητρόπουλος στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης ενώ τα υπόλοιπα τέρματα ήρθαν στο β' μέρος από Παναγιωτόπουλο, Μπουντούρη και Υφαντή και Γκουγκούδη.
Νέα αναμέτρηση για την Αναγέννηση είναι την ερχόμενη Κυριακή και πάλι στο Μουζάκι όπου θα αντιμετωπίσει το Προάστιο.