Χωρίς νικητή η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα σε Καππαδοκικό και Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Φιλική αναμέτρηση έδωσε το απόγευμα της Τρίτης στο Καππαδοκικό με την τοπική ΑΕΚ που αγωνίζεται στην Α' ΕΠΣΚ η Αναγέννηση.
Οι δύο ομάδες αν και τους χωρίζει ...άβυσσος από πλευράς κατηγοριών ήρθαν ισόπαλες 0-0 με την Αναγέννηση βέβαια να έχει το πάνω χέρι από πλευράς ευκαιριών. Υφαντής, Μπουντούρης και Γκουγκούδης αυτοί που απώλεσαν τις σημαντικότερες ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους, μεταξύ αυτών δύο σουτ που βρήκαν στο δοκάρι.
Ο Θεοδοσιάδης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε παίκτες που είχαν αγωνιστεί λιγότερο στα έως σήμερα παιχνίδια. Από πλευράς Καππαδοκικού οι παίκτες του είχαν μια ευκαιρία να δείξουν τις ικανότητές του απέναντι σε μια επαγγελματική ομάδα, και τα κατάφεραν αποσπώντας ένα ιδιαίτερα τιμητικό αποτέλεσμα.
Αμέσως μετά την αναμέτρηση η Αναγέννηση εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση:
“Η διοίκηση της Αναγέννησης και το ποδοσφαιρικό τμήμα ευχαριστούν θερμά τους ανθρώπους της ΑΕ Καππαδοκικού (διοίκηση, ποδοσφαιρικό τμήμα, κόσμο) για την φιλοξενία και το χειροκρότημα προς την ομάδα μας και εύχονται καλή συνέχεια στην αξιοζήλευτη προσπάθεια που καταβάλουν"
Ανακοίνωση - ευχαριστήριο εξέδωσε και η διοίκηση της Α.Ε.Κ.:
Με αφορμή το φιλικό που διεξήχθη το απόγευμα της Τρίτης μεταξύ της ομάδος μας και της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ η διοίκηση της ομάδος μας και οι ποδοσφαιριστές της ευχαριστούν θερμά την Π.Α.Ε. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ και τους ποδοσφαιριστές της για την τιμή που μας έκαναν να βρεθούν στο γήπεδο μας για το φιλικό παιχνίδι με την ομάδα μας.