Ώρα κυπέλλου για την Αναγέννηση
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στην Θεσσαλονίκη βρίσκεται η Αναγέννηση από το απόγευμα της Δευτέρας ενόψει του αγώνα με τον Ηρακλή για το κύπελλο Ελλάδας και συγκεκριμένα για την 2η αγωνιστική των ομίλων.
Οι κιτρινόμαυροι βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας της Football League διαγράφοντας μια πολύ καλή πορεία έως σήμερα. Στο κύπελλο ωστόσο ξεκίνησαν με εντός έδρας ήττα από τον Αχαρναϊκό και με δεδομένο ότι μιλάμε για τρεις μόνο αγωνιστικές τα πράγματα έχουν γίνει ήδη πολύ δύσκολα για πρόκριση στην επόμενη φάση.
Το κύπελλο βέβαια δεν ήταν και δεν είναι ο πρωταρχικός στόχος της ομάδας του Σ. Θεοδοσιάδη ωστόσο θα μπορούσε κατά πρώτον να αποφέρει κάποια επιπλέον έσοδα σε περίπτωση που κατάφερνε η ομάδα να προχωρήσει στην επόμενη φάση αλλά και επιπλέον προβολή με πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες του θεσμού.
Στα του αγώνα τώρα, ο Σ. Θεοδοσιάδης δεν πήρε στην αποστολή τους Κουτσόπουλο, Κισκαμπάνη και Τσούκαλο θέλοντας να τους δώσει κάποιες "ανάσες" ενόψει του δύσκολου προγράμματος που ακολουθεί στο πρωτάθλημα. "Ανάσες" σε βασικούς αναμένεται να δώσει και ο Ν. Παπαδόπουλος του Ηρακλή θέλοντας όμως τη νίκη για να μην βάλει σε κίνδυνο την πρόκριση στον επόμενο γύρο.
Να αναφέρουμε ότι ο αγώνας ξεκινά στις 19:30 και θα είναι τηλεοπτικός από την συνδρομητική τηλεόραση ενώ νωρίτερα, στις 15:00 θα γίνει το άλλο παιχνίδι του ομίλου ανάμεσα σε Αχαρναϊκό και ΠΑΣ Γιάννενα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο και η βαθμολογία:
1ος ομιλος
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αχαρναϊκός 0-1 (Τρίτη 27/10)
ΠΑΣ Γιάννενα - Ηρακλής 1-1
Βαθμολογία 1ου ομίλου:
Αχαρναϊκός 3
ΠΑΣ Γιάννενα 1
Ηρακλής 1
Αναγέννηση Καρδίτσας 0
Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου και οι διαιτητές:
15.00 Αχαρναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα (Ευάγγελος Κιοτζένης από ΕΠΣ Ξάνθης - Βασίλης Καραβασίλης από ΕΠΣ Καβάλας - Ιορδάνης Απτοσόγλου από ΕΠΣ Αθηνών)
19.30 Ηρακλής - Αναγέννηση Καρδίτσας (Ανανίας Φωτιάδης - Νίκος Κωτούλας από ΕΠΣ Σερρών - Ραϊνχαρτ Μπουξμπάουμ από ΕΠΣ Ανατ. Αττικής)