Ξεκίνημα με ήττα για τις μαθήτριες του ΓΕΛ Μουζακίου (Βίντεο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ποδόσφαιρο Γυναικών
- Εκτύπωση
Αντιμέτωπες με αθλήτριες άλλου επιπέδου βρέθηκαν το πρωί της Δευτέρας 15 Απριλίου οι μαθήτριες του ΓΕΛ Μουζακίου που βρίσκονται στο Μπορντό της Γαλλίας για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου.
Πρώτος αντίπαλος για τις πρωταθλήτριες Ελλάδας η ομάδα της Ουγγαρίας που αποδείχθηκε ανυπέρβλητο εμπόδιο. Οι μαθήτριες του ΓΕΛ Μουζακίου ηττήθηκαν με σκορ 0-14 και πλέον κοιτάζουν την επόμενη αγωνιστική ημέρα που είναι το πρωί της Τρίτης με αντίπαλο την Γουατεμάλα. Ο όμιλος κλείνει με τον αγώνα της Τετάρτης με τις γηπεδούχες (Γαλλία). Στον άλλο αγώνα της ημέρας για τον ίδιο όμιλο η Γαλλία επιβλήθηκε με 2-0 της Γουατεμάλας.
Συνέντευξη στο κανάλι του ΟΠΑΠ έδωσαν τα κορίτσια του ΓΕΛ Μουζακίου λίγο πριν το Ευρωπαϊκό ταξίδι. Δείτε τι δήλωσαν στο βίντεο που ακολουθεί: