Στην 4άδα του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Γυναικών το ΓΕΛ Μουζακίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ποδόσφαιρο Γυναικών
- Εκτύπωση
Σημαντική επιτυχία για τα κορίτσια του ΓΕ.Λ. Μουζακίου που μετά τις νίκες τους επί του 3ου Λυκείου Καρδίτσας και του 4ου Λυκείου Τρικάλων για το Πανθεσσαλικό Πρωτάθλημα Σχολικού Πρωταθλήματος Γυναικείου Ποδοσφαίρου απέκλεισαν στην α' φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος την ομάδα του 2ου Λυκείου Κιλκίς.
Στο αγώνα που έγινε την Παρασκευή στην πόλη του Κιλκίς η Καρδιτσιώτικη ομάδα κατάφερε να προηγηθεί στο 2ο μόλις λεπτό με γκολ της Νατάσας Γκέκα. Όμως οι γηπεδούχες κατάφεραν πριν τη λήξη του ημιχρόνου να ισοφαρίσουν σε 1-1.
Τα κορίτσια του ΓΕΛ Μουζακίου όμως μπήκαν πιο αποφασιμένα στο β' ημίχρονο για να πετύχουν τη νίκη - πρόκριση και τελικά το κατάφεραν στα μισά του ημιχρόνου ξανά με σκόρερ την Νατάσα Γκέκα.
Η ομάδα του ΓΕ.Λ. Μουζακίου κατάφερε έτσι να προκριθεί στις 4 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας και αναμένει τη νέα αντίπαλό της για τα ημιτελικά.
Αναμφίβολλα πρόκειται για μια σημαντική επιτυχία για τον σχολικό αθλητισμό του νομού μας, που μπορεί να οδηγήσει και σε ακόμα μεγαλύτερη διάκριση!