"Μάχη" Σαρρή - Γκαγκάτση για την ΕΠΟ - Εκτός τέθηκε ο Πιλάβιος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League
- Εκτύπωση
Την πρόθεσή του να μην διεκδικήσει για δεύτερη συνεχόμενη φορά τον προεδρικό θώκο της ΕΠΟ ανακοίνωσε ο Σοφοκλής Πιλάβιος κατά τη διάρκεια του Διοικητικού Συμβουλίου της Ομοσπονδίας.
Ο νυν «ισχυρός άνδρας» του ελληνικού ποδοσφαίρου, έδωσε το «παρών» στην συνεδρίαση του ΔΣ της ΕΠΟ και έκανε γνωστό, κάτι άλλωστε που αναμενόταν, πως δεν θα θέσει υποψηφιότητα για την θέση του προέδρου.
Όπως αποφασίστηκε, οι εκλογές για τη νέα ηγεσία της Ομοσπονδίας θα διεξαχθούν το Σάββατο 6 Οκτωβρίου και όπως όλα δείχνουν υποψήφιοι θα είναι ο πρώην πρόεδρος της ΕΠΟ, Βασίλης Γκαγκάτσης και ο νυν πρόεδρος της Επιτροπής Διαιτησίας, Γιώργος Σαρρής.
Τελευταία τροποποίηση στις3 Σεπτεμβρίου 2012, 17:34