Όσα είπε ο Ν. Τζώρτζογλου για τον "Αλέκο τον Μοντελοπνίχτη" (Αποκλειστικό) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League
- Εκτύπωση
Καταιγιστικός στην Γενική Συνέλευση της ΕΠΟ ο Πρόεδρος της ΕΠΣ Ηρακλείου Νίκος Τζώρτζογλου, καταλόγισε ουκ ολίγα στον Πρόεδρο της ΕΠΟ Σοφοκλή Πιλάβιο ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στον "Αλέκο τον Μοντελοπνίχτη".
Ορισμένα σημεία της ομιλίας του:
"Στην τελευταία ΓΣ της τετραετίας που θα είναι και ένα exit poll ενόψει των εκλογών του Οκτωβρίου, για τα κυριότερα θέματα δεν άκουσα λέξη. Λέξη για τα στημένα, τα πλαστογραφημένα έγγραφα, τη φράση "ο φερόμενος αρχηγός της Μαφίας έλεγε στον πρόεδρο". Παίρνατε εντολές από τον φερόμενο αρχηγό της Μαφίας και τον αρχηγό της Αχιλλέα Μπέο. Κάνατε ή δεν τα κάνατε; Είναι ψέματα;"
Δείτε ένα μικρό στιμιότυπο:
"Στα στημένα ποια τιμωρία είδατε; Είδατε ίση μεταχείριση στις ομάδες; Αυτό που έπαθε ο Ηρακλής το έπαθαν άλλες ομάδες; Έχετε ανάστημα δυσανάλογο με τη διοίκηση σας κ. Πιλάβιε.
Σε καμιά περίπτωση δεν θα σας καταλογίσω έλλειψη ήθους. Είστε λίγος και ανίκανος".
"Ο παράγοντας στα χωριά θέλει αξιοπιστία, χρήμα, ουσία. Στη Δ' εθνική, καταργεί η ΕΠΟ το Κύπελλο ερασιτεχνών λόγω οικονομικών και από την άλλη θέλει όμιλο με Κρήτη και Αθήνα. Να ευχαριστήσω τον κ. Τοπολιάτη που δείχνει ότι προσπαθεί και βοήθησε τα σωματεία".
"Θα πρέπει να πω μπράβο και συγχαρητήρια στον Βασσάρα, με 2.600 διαιτητές, παρήγαγε το τμήμα ανάπτυξης διαιτησίας. Δεν γίνεται να μην παίρνουν άδειες ορισμένες ομάδες και κάποιοι άλλοι λόγω ονόματος να πάρουν άδεια. Φτάσαμε το παρασκήνιο να καθορίζει το προσκήνιο".
"Γιατί έγιναν αυτές οι αλλοπρόσαλλες αποφάσεις και γιατί είστε ακόμα πρόεδρος όταν ήσασταν συνομιλητής της Μαφίας; Ακόμα και το εκλογικό σύστημα είναι λάθος, όχι πάνω από μία τετραετία ή δύο όλα τα μέλη".
Τελευταία τροποποίηση στις2 Ιουνίου 2012, 18:35