Ένα βήμα πιο κοντά στο "γκρεμό" ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Φυσιολογική ήττα γνώρισε ο ΣΠΑΚ από την 2η στην βαθμολογία Νίκη Αιγινίου το απόγευμα της Παρασκευής και βρέθηκε έτσι ακόμα ένα βήμα πιο κοντά στον υποβιβασμό.
Οι παίκτες του ΣΠΑΚ έχασαν εύκολα το πρώτο σετ με 15-25, πάλεψαν περισσότερο τα άλλα δύο αλλά δεν απέφυγαν την ήττα με 3-0 σετ από μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό.
Τα σετ: 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)
Νίκη Αιγινίου (Στράντζαλης): Παράσογλου Π., Λαμπρινός, Γκορίδης, Γεωργόπουλος Β., Γεωργόπουλος Α., Παπάζογλου, (λ), Βουλκίδης, Παπαλεξίου Κιοσσές, Κοπατσιάρης, Ιωαννίδης.
ΣΠΑΚ (Φ. Αλεξίου): Καραθάνος, Αλεξίου Φ., Αλεξίου Σ., Μοϊάνος, Βασιλάκος, Μαλλιώρας, Παπαγεωργίου, Αθανασόπουλος (λ).
Το απόγευμα της Κυριακής (18:00) αγωνίζεται εκ νέου ο ΣΠΑΚ για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδεχόμενος στην Καρδίτσα τον Μακεδονικό.
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.