Με Ερμή ο ΣΠΑΚ αλλά το μυαλό στην Καλαμάτα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Μετά την ήττα - αποκλεισμό από τη Νίκη Αιγινίου για το θεσμό του κυπέλλου η ομάδα του ΣΠΑΚ στρέφεται στις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, που άλλωστε είναι και ο πρωταρχικός της στόχος.
Η ομάδα του ΣΠΑΚ θα υποδεχθεί στο κλειστό της Καρδίτσας το απόγευμα του Σαββάτου (19:00) τον Ερμή Ηγουμενίτσας σε μια αναμέτρηση που φυσιολογικά αναμένεται να έχει προπονητικό χαρακτήρα. Η διαφορά που χωρίζει τις δύο ομάδες είναι μεγάλη με τον ΣΠΑΚ να πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα και την ομάδα του Ερμή να παλεύει για την σωτηρία.
Ωστόσο κάθε αγώνας κρίνεται εντός του γηπέδου και έτσι ο ΣΠΑΚ θα πρέπει να δώσει την δέουσα προσοχή στην αναμέτρηση με τον Ερμή που ας σημειωθεί ότι έχει τις τρεις μοναδικές νίκες του όλες εκτός έδρας!
Στην αναμέτρηση του α' γύρου ο ΣΠΑΚ κέρδισε με 1-3 σετ.
Λίγη ώρα νωρίτερα από το παιχνίδι του ΣΠΑΚ, θα ξεκινήσει ένα άλλο παιχνίδι που ενδιαφέρει άμεσα την Καρδιτσιώτικη ομάδα και δεν είναι άλλο από την αναμέτρηση της Καλαμάτας με το Κολλέγιο. Πιθανή απώλεια βαθμών εκεί για το Κολλέγιο εξυπηρετεί τα σχέδια του ΣΠΑΚ με τις δύο ομάδες όμως να αναμετρώνται την επόμενη αγωνιστική στην Αθήνα στη ρεβάνς της μοναδικής ήττας του ΣΠΑΚ.
Το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής:
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας (Κουτσής - Σακελλάρης)
AO Καλαμάτα 80 - ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών (Σαραβελάκης - Χανδρινός)
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΣΠ Ερμής (Γεωργιάδης - Παπαδόπουλος Αρ.)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Παλλήνη (Νικολόπουλος - Παπαδογούλας)
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΣ Αίας Μαλεσίνας 3-0
ΡΕΠΟ - ΑΚ Ζωγράφου