Νίκη για τα κορίτσια του ΣΠΑΚ παρά τις απουσίες και τη μέτρια εμφάνιση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Νίκη με 3-1 σετ για τις γυναίκες του Σ.Π.Α. Καρδίτσας με μέτρια εμφάνιση στο ματς που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής απέναντι στον Α.Ο. Σουφλαρίων.
Πολλά τα προβλήματα για την ομάδα του ΣΠΑΚ στο συγκεκριμένο αγώνα μιας και είχε να αντιμετωπίσει την απουσία της βασικής του διαγώνιου Παπαστεφάνου Χριστίνα και τα προβλήματα τραυματισμών της Παγώνης Μαρία και Καρατζιά Βιβή και της πασαδόρου Παπαγιώργου Ευγενία.
Οι λύσεις όμως ήρθαν και από τα κορίτσια που δεν ήταν στη βασική εξάδα και η ομάδα έδειξε ότι και στα δύσκολα κατάφερε να κλείσει ένα δύσκολο ματς δείχνοντας μεγάλη ψυχή και θέληση μέσα στο γήπεδο...
Τα σετ: (25-22, 21-25, 25-22, 25-19).
ΣΠΑΚ (Αλεξίου Α., Χαβρουζάς Β.) Κωνσταντίνου, Ράντζου, Παπαγιώργου, Κανάκη, Τάκα, Παγώνη Μ(λ), Καρατζιά, Παπασακελλαρίου(λ), Γκορίλα, Παγώνη Α., Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου.