Νίκη στο τάι μπρέικ για τις κορασίδες του ΣΠΑΚ απέναντι στο Φοίβο Γιάννουλης
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Ευχάριστο το πρωινό της Κυριακής στο 1ο ματς για τη Β φάση του πρωταθλήματος ΕΣΠΕΚΕΛ και 1η νίκη για τα κορίτσια του ΣΠAK με 3-2 σετ απέναντι στο Φοίβο Γιάννουλης.
Ένα ματς που ξεκίνησε στις 10 το πρωί και που βρήκε πίσω στο σκορ την ομάδα μας με 1-2 σετ αλλά στη συνέχεια τα κορίτσια του ΣΠΑΚ "ξυπνήσανε" και παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο βόλεϊ, πειθαρχημένες, αποφασισμένες και γεμάτες ενθουσιασμό πήραν τη νίκη για την ομάδα με 3-2 στα σετ (16-25, 25-19, 26-28, 25-21, 15-4)
Ακολουθεί το προγραμματισμένο ρεπό της ομάδας αλλά και ένα ...απρογραμμάτιστο στις 11 Δεκεμβρίου καθώς η Αναγέννηση Καρδίτσας αποχώρησε από το πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ, οπότε επόμενο παιχνίδι για τον ΣΠΑΚ είναι στις 17 Δεκεμβρίου με Γ.Σ Μουζακίου μέσα στο κλειστό του Μουζακίου.
ΣΠΑΚ (Χαβρουζάς Β.): Βαγενά, Τσιμπίδα, Μούστου, Βλάχου, Κουτσώνα, Κολοκύθα, Βογιατζή, Καλλιώρα, Καρατζιά, Τσίρα, Τάκα, Κροκίδα(λ), Στάθη(λ).