Να ανακόψει τον κατήφορο θέλει ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στην επικίνδυνη ζώνη μπήκε η ομάδα του ΣΠΑΚ μετά και τα αποτελέσματα της τελευταίας (9ης) αγωνιστικής και πλέον η κατάσταση γίνεται διαρκώς και πιο δύσκολη.
Η ομάδα της Καρδίτσας μετά από δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια που έδωσε στην έδρα της στην αρχή του πρωταθλήματος, διανύει ένα σερί τεσσάρων συνεχόμενων ηττών που την έχει φέρει στην 3η θέση από το τέλος της βαθμολογίας. Μια πρωτόγνωρη θέση για τα δεδομένα της ομάδας τα τελευταία χρόνια, που "φλέρταρε" ακόμα και με την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία. Η μεγάλη ανανέωση που επιχειρήθηκε ωστόσο το καλοκαίρι έχει φέρει νέα δεδομένα για την ομάδα που εκπροσωπεί την Καρδίτσα στα ομαδικά Εθνικά αθλήματα που λαμβάνουν χώρα σε κλειστή αίθουσα.
Στον αγώνα της 10ης αγωνιστικής αντίπαλος είναι η ομάδα του Μακεδονικού που έχει θετικό απολογισμό για την ώρα στο πρωτάθλημα με 5 νίκες και 4 ήττες. Ένας αγώνας ιδιαίτερα δύσκολος για την ομάδα του Φ. Αλεξίου που ωστόσο θα πρέπει να κυνηγήσει πλέον σε κάθε αγώνα ότι καλύτερο για να βελτιώσει την βαθμολογική της θέση.
Η αναμέτρηση των δύο ομάδων ξεκινά το Σάββατο στις 17:30 στο γήπεδο της Νεάπολης και διαιτητές θα είναι οι Ισκάς και Μπέλλος.
Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:
Αίας Ευόσμου - Ελπίς Αμπελοκήπων
Νίκη Αιγινίου - Ζαφειράκης
Μακεδονικός - ΣΠΑΚ
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - Πήγασος Πολίχνης
Ηρακλής - ΧΑΝΘ
Πιερικός - Γ.Ε. Αλεξανδρούπολης