ΣΠΑΚ: Ξεκίνημα με το βλέμμα στην Α2 - Κλήρωσε για πρωτάθλημα και κύπελλο (+ Φώτο + Βίντεο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Μπορεί όλοι στην ανδρική ομάδα του ΣΠΑΚ να κρατάνε χαμηλούς τόνους αλλά ο στόχος δεν μπορεί να είναι άλλος από την επάνοδο της ιστορικής ομάδας Βόλεϊ της Καρδίτσας στην Α2 κατηγορία.
Η ομάδα έκανε το απόγευμα της Τετάρτης την πρώτη της για τη νέα σεζόν προπόνηση, με τον προπονητή Φώτη Αλεξίου να δηλώνει ότι «πάμε για όσο το δυνατόν περισσότερες νίκες και στο τέλος θα κάνουμε ταμείο»
Δείτε βίντεο του KarditsaLive.Net από την πρεμιέρα:
Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας θα αρχίσουν εντός έδρας καθώς για το κύπελλο αντιμετωπίζουν στην Καρδίτσα την Αργώ Βόλου, ενώ στο κλειστό της πόλης θα υποδεχθούν και για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής, τον Ασκληπιό Τρικάλων.
Αντίθετα η γυναικεία ομάδα παίζει και για τους δύο θεσμούς εκτός έδρας αντιμετωπίζοντας για το κύπελλο τον Φιλαθλητικό Τρικάλων και για το πρωτάθλημα τη Νίκη Βόλου.
Να σημειώσουμε εδώ πως για το κύπελλο οι αγώνες είναι νοκ-άουτ και στην πρώτη φάση συναντιούνται ομάδες του ίδιου ομίλου, ενώ στην επόμενη φάση μπαίνει και η Α2 κατηγορία.
Το θετικό για την ομάδα του ΣΠΑΚ, κάτι που επισήμανε και ο κ. Αλεξίου είναι ότι όλοι παίκτες δήλωσαν «παρών» και η ομάδα διατηρεί τη δυναμικότητά της, ενώ θα ενισχυθεί ακόμα περισσότερο με την προσθήκη κάποιων νέων προσώπων.
Στην πρεμιέρα της ομάδας η προπόνηση περιείχε χαλάρωση με τρέξιμο και ασκήσεις στο ταρτάν του ΔΑΚ, ενώ κοντά στους παίκτες βρέθηκαν αρκετά πρόσωπα από το Δ.Σ. της ομάδας.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Π.Κ.