Στην επόμενη φάση του κυπέλλου τα κορίτσια του ΣΠΑΚ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Μεγάλη νίκη και σπουδαία πρόκριση για την γυναικεία ομάδα του ΣΠΑΚ που κατάφερε να πάρει το εισητήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου, κερδίζοντας μετά από πολύ καλή εμφάνιση 3-1 σετ σε βάρος του Φιλαθλητικού στα Τρίκαλα.
Τα κορίτσια μας με εξαίρεση το πρώτο σετ στο οποίο είχαν προβλήματα στην υποδοχή και βρέθηκαν πίσω με 1-0 σετ, στη συνέχεια βελτιώθηκαν σε άμυνα και επίθεση και κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι, φτάνοντας στην νίκη με 1-3 σετ.
Τα σετ 25-20 , 19-25, 17-25, 23-25.
Η ομάδα του ΣΠΑΚ θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση το νικητή ΑΕΛ - Νίκαια, στις 24 Οκτωβρίου.