Συνεχίζεται καθημερινά η προετοιμασία της ανδρικής ομάδας του ΣΠΑΚ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίζει τη προετοιμασία η ομάδα Ανδρών του ΣΠΑΚ. Ο Φ. Αλεξίου έχει ρίξει το βάρος στους πιο μικρούς αθλητές της ομάδος για να βελτιωθούν σε τεχνικα χαρακτηριστικά.
Το πρώτο επίσημο ματς αργεί ακόμα για τον ΣΠΑΚ και είναι για τον θεσμό του Κυπέλλου, στις 24 Οκτωβρίου εντός έδρας με την Αργώ Βόλου. Ως τότε υπάρχει αρκετός χρόνος για την ομάδα για να παρουσιασθεί έτοιμη ενώ θυμίζουμε ότι στις 14 Νοεμβρίου ξεκινά το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής στο οποίο οι στόχοι είναι πρωταγωνιστικοί.